Manşet, Öğretmen

MEB’ten Staj Yapmayacak Öğretmenler Açıklaması

2Q==

30 bin öğretmen atamasıyla birlikte öğretmen atamaları tamamlandı. Şimdi öğretmenlerin aklındaki soruların başında staj ve adaylık eğitimleri var. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı bir duyuruyla öğretmenlerin adaylığıyla ilgili sorulara cevap verdi.

10 Şubat 2016 tarihinde atanan öğretmenlerden adaylığı şu şekilde kalkan öğretmenler 19 Şubat 2016 tarihinde görevlerine başlayabilecektir. İşte staj yapmadan görevine başlayacak olan öğretmenler:

1) Özel öğretim kurumlarında eğitim personeli kapsamında (öğretmen, uzman eğitici, usta öğretici ve benzeri personel) adaylıklarının kaldırılmış olmasına bağlı olarak Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 12/05/2015 tarihli ve 2015/13 sayılı Genelgesi ve daha sonra bu konuda yapılan diğer açıklamalara göre aday öğretmen statüsünde sayılmayanlar,

2) Resmî kurumlarda eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadroda adaylıkları kaldırılmış olanlar,

3) Devlet üniversitelerinde en az iki yıl öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi ve uzman olarak görev yapmış olanlar.

Yukarıda adaylıkla ilgili durumları açıklanan öğretmenlerin atanma kararnameleri 19 Şubat 2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilecektir. Atanma kararnameleri gönderildikten sonra öğretmenler 15 gün içerisinde göreve başlamak durumundadırlar.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir