Manşet, Memurlar, Öğretmen, Personel Alımı

Memur Alımları Sil Baştan

Son günlerde yaşanan ciddi durumlar nedeni ile özellikle memurlar ve kamu personelini ciddi bir yapılanma süreci bekliyor. Bu neden ile hükümet, cemaat ve diğer yapılanmaların önüne geçebilmek adına kamuda farklı ve köklü reformların nasıl yapılabileceğini araştırmakta.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamaları da bu yönde sinyaller veriyor. Yapılan açıklamada kamu çalışanların statülerinin A dan Z ye değişeceğini belirtti. Yeniden bir şekillenmeye gidecek olan bu sistem, özellikle terör örgütü ve cemaat kavramlarından arındırılmış “Temiz kağıdı ile memuriyet” kavramını getirecek. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, belediyelere yapılacak olan memur alımlarında da güvenlik soruşturması da aynı şekilde zorunlu hale getirilecek. Bu şekilde farklı yapılanma mensuplarının devletin ve diğer kamu kuruluşlarının içine sızmalarının da önlenmesi hedefleniyor.

Aynı şekilde yapılacak olan düzenlemeler geçerliliğini sürekli kılacak. Sadece OHAL döneminde değil, bundan sonraki süreçte de memuriyetten çıkartılma daha da kolay hale gelecek. Bu şekilde temiz sicil ile başlamak ve aynı şekilde devam etmek, memuriyette ana kavramlar haline gelecek. Yapılandırma için hızlı bir şekilde çalışmaların sürdüğünü söyleyen bakan Müezzinoğlu, süreçten masum ve olaylar ile ilgisi olmayan kişilerin haklarının da etkin şekilde korunacağına dikkat çekti. Bu şekilde sap ile samanın zaman içinde ve bundan sonraki süreçlerde, daha rahat bir şekilde birbirinden ayrılacağının altını çizdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir