Manşet, Memurlar

Memurların Göreve İadesi Kanunlaşacak

2Q==

Başbakan Yardımcısı Nurettin Caniklioğlu yaptığı açıklamalar ile açığa alınan ve görevden alınan memurların yüreklerine su serpti. Dün yapılan açıklamalarda, yeni bir düzenleme ile Kanun Hükmünde Kararname çıkartılacağını, bu şekilde ihraç edilen memurların göreve iadelerinde çok daha hızlı şekilde hareket edilebileceğini bildirdi. FETÖ terör örgütü ve darbe girişimi sonrasında başlayan görevden alma ve uzaklaştırmalarda mağdur olanlar ile ilgili düzenlemelerin hızlı şekilde yapıldığını belirten Başbakan Yardımcısı, çıkartılacak olan bu KHK ile daha etkin bir işlem ağının oluşacağına dikkat çekti.

Hazırlanmakta olan KHK hakkında sorulan sorulara yanıt veren Caniklioğlu, artık düzenlemelerin son aşamasına geldiklerini, kısa sürede KHK’nın işleme alınacağını bildirdi. Yeni bir yapılanmanın bu düzenleme ile geleceğine işaret eden Caniklioğlu, KHK ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, kapatılan kurumlardan çıkartılan ve örgüt ile ilgisi olmayanların da dikkate alınacağını belirtti.

Özellikle kapatılan 53 kurumda çalışanların, mağduriyetinin olmadığını belirten Caniklioğlu, bu kurumlarda ki çok az sayıda ki kişinin bu örgüte dahil olduğunun tespit edildiğinin altını çizdi. Bununla birlikte mağduriyetlerinde giderilmesi söz konusu olacak. Diğer siyasi partilerin, algıyı değiştirme yönünde yaptığı çalışmalar nedeni ile dikkatli olunmasını isteyen Başbakan Yardımcısı, memurların bu aşamada mağdur olmaması için gerekli olan tüm çalışmaların etkin şekilde yapıldığını, hassasiyetin de ciddi anlamda yüksek olduğunu açıklamalarına ekledi. Bu şekilde geri dönüşlerin de hızlandırılması amacı ile KHK’nın kısa sürede yayınlanması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir