Manşet, Sınavlar

TEOG Mazeret Sınavında İlk Gün Oturumları Tamamlandı

Z

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ortaokul 8’inci sınıftaki öğrencilere yönelik olarak uyguladığı 23-24 Kasım tarihlerindeki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem oturumlarına mazeretleri nedeni ile katılamayan ve geçerli bir nedeni olan öğrencilere yönelik düzenlenen “mazeret sınavları”nın ilk gün oturumları yapıldı.

TEOG mazeret sınavları kapsamında bugün Türkçe, Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları gerçekleştirildi. Yarı ise Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil oturumları yapılacak.

Mazeret sınavlarına Fen bilimlerinden 4 bin 80,  T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 4 bin 277, yabancı dilden 3 bin 900 öğrenci girecek.

Fen bilimleri sınavı Saat 09.00’da, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı saat 10.10’da,  yabancı dil sınavları ise saat 11.20’de başlayacak.

Oturumlar saat 12.00’de sona erecek. Mazeret sınavına giren adaylara, her dersten 20 soru yöneltilecek ve cevaplandırmaları için 40 dakika süre tanınacak.

MEB, kasım ayında yapılan TEOG ortak sınavları sonrasında okul müdürlükleri aracılığıyla mazeretlerini önceden belirten öğrencilerin bilgilerini e-okul sistemine işlemişti. TEOG mazeret sınavları yurtiçinde 183, yurtdışında bir merkezde gerçekleştiriliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir