Manşet, Memurlar, Öğretmen

Memur Öğretmenler “Öğretmenlik” Haklarını İstiyor

9k=

Kamu personeli olarak çalışan ancak Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrolarına geçişlerinde KPSS puanı istenen memur öğretmenler öğretmenlik haklarını istiyor. Özellikle 5 bin dershane ve etüt merkezi personelinin sınavsız olarak MEB’e öğretmen olarak atanmalarından sonra memur öğretmenler büyük bir hayal kırıklığına uğramış durumda.

Devlet kurumlarda kadrolu olarak çalışan öğretmenlik mezunu personellerin, dershane çalışanlarının sınavsız olarak öğretmenlik kadrolarına atanmalarına rağmen kendilerinden 2. bir KPSS puanı istenmesine tepki gösteriyor.

KPSS puanıyla yüzbinlerce adayı geçerek memur olarak atanan öğretmenlik mezunu çalışanlar kamuoyunda “memur öğretmenler” olarak anılmaktalar. Asıl meslekleri olan öğretmen olan ancak devlet kadrolarında başka işlerde çalışan memur öğretmenler, kendi alanları olan öğretmenlikte yıllarca aldıkları eğitimin karşılığını vermek istiyor. 2012 yılına kadar kurumlar arası geçişle asıl meslekleri olan öğretmenliğe geçebilen memur öğretmenler o tarihten itibaren bu mağduriyeti yaşadıklarını dile getiriyorlar. KHK’lar ile dershane personellerine sınavsız öğretmenlik hakkı tanınırken kendilerinin unutulmuş olmalarına tepki göstererek önceden olduğu gibi yine kurumlar arası geçişle “Memur öğretmenlere” öğretmenliğe geçiş hakkının verilmesini istiyorlar.

GooglePlay

Memur Öğretmenler “Öğretmenlik” Haklarını İstiyor” İçin 30 Sıkça Sorulan Sorular

 1. memur ogretmen dedi ki:

  Esselamun aleyküm

  Çok teşekkür ederiz sesimizi duyurduğu niz için

  1. büyük iskender dedi ki:

   Allah razı olsun bu haberi yapanlardan, inşallah sesimizi duyarlar dersane öğretmenleri ve 2014 sonrası memurlardan sonra bizi es geçerlerse gerçekten kahroluruz.

 2. memur ogretmen dedi ki:

  Çok teşekkür ederiz sesimizi duyup bizi anlayıp bize destek oldugunuz için. .

  1. Berna dedi ki:

   Zamaninda zorlami memuruyete muracat ettirdiler.kendi isteginle gidip basvurdun ve atandin.simdi be hakki

   1. memurr dedi ki:

    Berna galiba sen başarının ne demek olduğunu bilmiyorsun.Bizim gibi yüksek kpss paunaları almış ve memur olamuş sonrasında eğitimini tamamlamış ya da bölümünde alım olmadığı için memuriyet tercih etmiş kişilere sataşmadan önce hayatında birkez olsun bir başarı gösterip git kpss’ye çalış, belki memur olabilirsin.

 3. Latif dedi ki:

  #MemurÖgretmenlere Atama istiyoruz. 4 yıllık hasret bitsin. Sınıflara geri dönmek istiyoruz

  1. Berna dedi ki:

   Zamaninda memuriyete basvurmasaydin ne hakki mis simdi

   1. emre koç dedi ki:

    sen önce kpss ye gireceksen 657 sayılı kanunu iyice bir ezberler.çok soru çıkar kpss de 657 sayılı kanundan.657 sayılı kanunda memurlar yaklaşık 50 yıldır kurumlararası geçiş hakkına sahiptirler.bak öğrenmiş oldun.haydi ders çalışmaya.bizim zaten kadromuz var.biz kurum değişikliği istiyoruz.

   2. Memur Öğretmen dedi ki:

    Daha bir sınav kazanamamış.Çalışmakta gözü olmayan insanların bizlere karşı çirkin tutumları.Bizler yani memur öğretmenler sonuna kadar hakettik ki zaten 2012 öncesi varolan bir hakken elimizden alınmıştı.

 4. Latif dedi ki:

  Teşekkürler sesimize kulak verdiğiniz için

 5. osman dedi ki:

  Tabikide insanlar sinava girmiş atanmis tekrar sınava girmek gerektiğini soyluyorlar zaten hak edilmiş bi memurluk var ortada sadece okudugumuz bölüm işini yapmak istiyoruz ülkemizin zor zamanlarında ekonomiye yük olmadan öğretmen açığını kapatacak memur öğretmenlik yapacak 11 bin memur var bunların rasyonel bir şekilde kullanarak maliyeye yük olmadan öğretmen açığını kapatmak en gerçekçi yaklaşım olacaktır sesimizi duyurdgunu iicn tesekurler umdumuz devlet büyüklerimizin sen bizi farketmesi

  1. Kelam dedi ki:

   Sevgili kardeşim maliyeye yük olmadan söyleminiz,yani yeni öğretmen ataması yapılmadan öğretmen kadrolarına geçiş istiyorsunuz ve 11 bin kişisiniz. ..Peki sizlerden boşalan memur kadrolarına tekrardan memur ataması yapılması olacak bu maliye Bakanlığı na yine ek külfet getirmeyecek mi.11 bin memur açığını nasıl kapatacaksınız. .Peki bu halihazırda bekleyen onca eğitim fakültesi mezunu arkadaşlar nolacak. .onlar mı memur olsun.bu kısır döngü yüzden bırakalım. şu anda memur olmak isteyen maaşım olsun isteyen onca insan varken ,siz devlet memuru olduğunuza şükredin. Dersane öğretmenlerı konusunda hakısının, KPSS ye girip öyle mülakata alınmaları daha hakkaniyetli olurdu.

 6. İshak dedi ki:

  Teşekkür ederim sesimizi duyurduğunuz için

 7. sevde dedi ki:

  En yakın zamanda müjdeli haberi alacağız inşallah.mücadeleye devam

 8. İshak dedi ki:

  Mağduriyetimizi dile getirdiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 9. Osman dedi ki:

  Memur öğretmenlerin hakkı verilsin artık. Sadece hakkımızı istiyoruz. Zaten yüksek kpss ile atandık. Dersaneciler kpss ye bile girmeden atandılar.

 10. fatos dedi ki:

  sesimize kulak verip haberi yayinladiginiz icin tesekkur ederiz.11 yildir yasadigim magduriyetin giderilmesini istiyorum.kpss zorla girmedik elbette ancak hicbirimiz bos puanlarla degil 90 puanla atandik simdi zorla mi girdiniz kpss ye diyen arkadaslar kendileri girip kazansaydilar

 11. Öğretmen ve Memur dedi ki:

  Bu mağduriyetimize kulak verdiğiniz için çok teşekkürler kamudanses sitesi.

 12. ozgur dedi ki:

  Merhabalar bende ozel bir surucu kursunda trafik ogrermeni olarak calisiyorum.Milli egitim bakanligina bagli bir ogretmenim buna istinaden ben dw benim gibi olan arkadaslarim adina devlet kapisinin acilip ogretmenlik hakkinin verilmesini istiyorum…Ben zaten egitim veren bir egitmen olarak ilkokul ogretminligi de yapmak isriyorum ve atanma kakki istiyorum…Nasil dersanedeki ogrermenlere bu hak verildigse biz trafik ogretmenlerinede verilmeli…umarim gerekli yerlere ulasir …

 13. emre atılgan dedi ki:

  450 000 ogretmen atama bekliyor işsiz bı gelecek kuramamışlar sizler memur olmussunuz hala neyın derdındesınız fazla rahatsınız galiba

  1. Memur Öğretmen dedi ki:

   Atandık evet, çok çalışarak binbir zorlukla atandık.Sonra yılmadık gündüz iş ve gece okul ile eğitim fakültelerini derece ile bitirdik ve 2012 yılında elimizden alınan kurumlararası hakkımıza binaen yapmak istediğimiz öğretmenlik mesleğine geçmek istiyoruz.Yani elimizde hak edilmiş bir KPSS puanı var.Ve biz bu hakkımızı alacağız, sınıflarımız ve öğrencilerimiz bizi bekler.

 14. Kelam dedi ki:

  Eğer ki 90 ile 100 kpss puanı alıpta kontenjanı yok denecek kadar az olan bölümlerden mezun olupta atanamayıp mecburen memur olan öğretmen arkadaşlar memuriyetden öğretmenliğe geçiş hakkı size verilmeli…

  1. Serhat kocak dedi ki:

   Hocam 92 memurluk puanı ile memuriyete girdim, bekleyemezdim çünkü maddi durumumuz belliyidi ve benim bekleme gibi bir şansım yoktur.Branşımdan alım çok az oldu ve öğretmen olarak atanamadım.

 15. Erhan Majorr dedi ki:

  Memur öğretmenlere haklari 24 kasimda verilmelidir.Artik 2012 yilindan onceki gibi kurumlararasi gecis hakkimizi kullanmak ve ogrencilerimize kavusmak istiyoruz.

 16. Serhat Koçak dedi ki:

  Biz memur öğretmenlere karşı hasımane tutum içerisinde bulunan ilk atamacı arkadaşlar, bizlerin atanması isiznle ilgili değil bunu lütfen anlayın yani biz memur öğretmenler atanırsak sizin kadrodan sayı gitmeyecek.Bizler görevde yükselme, ünvan değişikliği gibi ki birçok devlet kurumunda hala devam eden bir süreç ile diplomaya dayayalı oalrak ünvan değiştireceğiz.Sayımız da dışarıdan duyulduğu gibi 10 bin-20 bin değil toplasanız 3 bin -4 bin kışı ya var ya yok. O sebeple bizim atanmamız ile ilgili hakarete varan yorumlar yaparken lütfen biraz araştırıp öyle karar verin ve konuşun.

 17. memurlar dedi ki:

  2012 den önce var olan hakkımızı geri istiyoruz.

 18. Caner dedi ki:

  Neyi eleştirdiğinizi anlayın. Konunun Yen’i alınacak öğretmenlerle alakası yok bu anayasal bir hak artı memur öğretmenler meb bakanlığının bütçesine bir yük değil diyelim 30 bin lik bir bütçe ayrılmışsa memur öğretmenler bu bütçeyle atanmıyor memur öğretmenler zaten maaş alıyor meb beleşten öğretmen sahibi oluyor memur öğretmenler kurumlar arası geçiş hakkı olmazsa onlarda ilk atama başvurusu yapıyo 30 binlik pasta için yarışıyor.ÖZET:KURUMLAR ARASI GEÇİŞ EN ÇOK İLK ATAMACILARA YARIYOR MEB BÜTÇESİNDEN DAHA FAZLA ATAMA OLMUŞ OLUYOR ÇÜNKİ MEMUR ÖĞRETMENLER KENDİ KADRO VE MAAŞLARIYLA GELİYOR/SAYGILAR

 19. Mehmet dedi ki:

  Sesimize ses olduğunuz için
  Allah (cc) razı olsun!

  1. admin dedi ki:

   Allah sizden de razı olsun. Biz taraf tutmadan herkesin SESİ olmak için bu yola çıktık. Teşekkürler. KamudanSes.Com

 20. Nalan dedi ki:

  İnşallah hakkımızı geri alırız mesleğimizi yaparız. Desteğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir