Manşet, Memurlar

Memurların Yurt Dışı İzni Düzenlendi

Bazı devlet bazlı kuruluşlarda çalışan memurların yaşananlardan dolayı yurt dışına çıkışının yasaklandı belirtilmişti.Emniyet Genel Müdürlüğü, memurların yurt dışına çıkışı hakkında ki izinleri hakkında açıklamalar yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre memurların yurt dışına giriş-çıkışlar hakkında yeni bir yazı bildirgesi yayımlattı. Emniyet Müdürlüğü memurların çalıştıkları kurumlardan izin alarak yurt dışına çıkışlarının mümkün olabileceğini söyledi. Bunun da belirli sınırları var ama bunlar daha netleşmemiş durumda.

Emniyet Genel Müdürlüğünün yayımladığı yazının içeriği böyle sunulmuştur :

Yurt dışına çıkış gerçekleştirmek isteyen memurların çalıştığı kurumdan  “Kurumumuzda çalışmakta olan çalışanımızın yurt dışına çıkabilmesinde herhangi bir kusur bulunmadığını, eşinin ve çocuklarının çalışan hakkından dolayı pasaport sorunu olmayacaktır” ifadeleriyle memurların yurt dışı izinlerini tekrar ele aldı.

Ülkemizde yaşanan bu sorunlardan dolayı pasaportsuz olarak KKTC ve Gürcistan’a bazı kamu personellerinin çıkması yasaklanmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü bu konu hakkında ve daha birçok konu hakkında detaylı açıklamayı yapmadı. Detaylı açıklamalar kamu personellerini daha da aydınlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir