Manşet, Memurlar, Öğretmen

OHAL Komisyonu Ne Zaman Kurulacak?

Z

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında yaklaşık 100 kamu çalışanı meslekten ihraç edilmişti. Kamuoyunda işten çıkarılan memurlar arasında çok sayıda mağdur olduğu dile getirilince haksız yere ihraç edilenlerin mağduriyetini gidermek adına 685 Sayılı KHK ile OHAL komisyonun kurulması kararlaştırılmıştı. OHAL komisyonu 6 ay içerisinde kurulacak ve 2 yıl boyunca görev yapacak. Meslekten ihraç edilen memurların merak ettiği konuların başında ise “OHAL Komisyonu ne zaman çalışmaya başlayacak?” sorusu gelmektedir.

OHAL Komisyonu Ne Zaman Çalışacak

Konuyla ilgili kendisine soru yöneltilen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: “7 kişilik bu komisyon Anayasa Mahkemesinin yükünü hafifletecek bir hukuki düzenlemedir. Bireysel başvurular burada değerlendirilecek. Konuyla ilgili yapı oluşturuldu ve bu komisyon hızlı bir şekilde çalışacak.” şeklinde cevap verdi.

Konuyla ilgili net bir tarih henüz açıklanmış değil. 685 Sayılı KHK’ya göre komisyonun kurulması 6 ay içinde yapılacak.

GooglePlay      Kamudanses App Store

Related Posts

OHAL Komisyonu Ne Zaman Kurulacak?” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Seray dedi ki:

    Eşim beş aydır cezaevinde tutuklu. Neyle suçlandığını dahi bilmiyoruz. Bildiğim ve yürekten inandığım tek şey masum olduğu. Suçluyu suçsuzdan ayıracak adaletli bir komisyon kurulmasını ümit ediyorum.Allah rızası için inandığım bütün insani değerler kaybolmadan, adaletin yerini bulması için ne yapılacaksa yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir