Gündem, Manşet, Memurlar, Personel Alımı, Sınavlar

Milli Savunma Üniversitesi Başvuruları 2017

9k=

Yeni kurulan Milli Savunma Üniversitelerine öğrenci başvurularının 19 Nisan 2017 tarihi itibariyle başladığı duyurusu daha önce Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmıştı. Şimdi binlerce öğrenci başvuru koşullarıyla ilgili bilgi aramakta. Aynı şekilde birçok öğrenci adayı “Milli Savunma Üniversitesine öğrenci başvuruları nasıl yapılır?” sorusuna cevap aramaktadır.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık sorununun olmaması.

Evli ya da dul olmamak.

Milli Savunma Üniversitesine başvuru için adayların en fazla 21 yaşında olması gerekmektedir. 22 yaşından gün almış adaylar kayıt yapamayacaklar.

Aynı zamanda hiçbir şekilde askerlikle ilişkisinin olmaması şartı da bulunmakta. Daha önce harp okulundan çıkarılmamış olunması da gerekiyor.

YGS’ye girmiş olmak ve belirlenecek olan taban puanın üstünde puan almış olmak. Milli Savunma Üniversitesi YGS taban puanları daha sonra açıklanacaktır.

Liseyi yeni bitirmiş olmak (en fazla 1 yıl önce bitirenler) ya da kayıt tarihinde yeni mezun olmuş olmak. Milli Savunma Üniversitesi giriş koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra paylaşılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden bir duyuru yapılarak Milli Savunma Üniversitesi başvurularının 19 Nisan – 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları online olarak yapılacak. Adaylar sistem üzerinden başvurularını tamamlayabilecekler.

Başvurularını tamamlayan adaylara 19 Haziran-4 Ağustos 2017 tarihleri arasında ayrıca bir sınav daha yapılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Bölümleri

Milli Savunma Üniversitesi bölümleriyle ilgili şu anda yüksek okullar bazında bilgimiz var. Bu okullar şunlar:

Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulları

Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Başvuru Sayfası İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir