Gündem, Manşet, Memurlar, Öğretmen

Öğretmen ve Memurların Temmuz Zammı Kesinleşti

Z

Bilindiği gibi daha önce yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde memurlara 2017’nin ikinci yarısı için %4’lük bir zam kararı çıkmıştı. Ancak bunun yanında enflasyon farkı da memurların maaşlarına yansıyacağı şeklinde bir madde yer almıştı. 2017’nin ilk yarısında enflasyon rakamlarının fazla çıkması memurların maaşlarının ciddi anlamda erimesine yol açtı. Temmuz maaşlarında oluşan bu fark Temmuz maaşlarına yansıtılacak.

Temmuz Maaşı 7.48 Zamlı Olacak

2017 yılının ilk 6 ayında enflasyon oranı 6.48 olarak açıklandı. Memurlar bu dönemde yüzde 3 oranında zam almıştı. Bu nedenle 3.48’lik fark temmuz maaşını enflasyon zammı olarak yansıyacak. Ayrıca 2017 yılının ikinci yarısı için de memurlara yüzde 4 oranında zam verilmesi kararlaştırılmıştı. Enflasyon zammıyla birlikte memurların Temmuz maaşları 7.48 oranında zamlı olacak.

Zam oranlarını memur ve öğretmenlerin maaşlarına uyguladığımızda ortalama olarak maaşlara göre 197 ile 745 liralık bir fark oluşacak. Ancak Temmuz’da vergi dilimine girenler bu farkı 2018 yılına kadar maaşlarında hissedemeyecek.

Öğretmen ve Memurların Temmuz Zammı Kesinleşti” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. hakan dedi ki:

    bu bır kesın zammı 197 lira

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir