Manşet, Öğretmen

Öğretmenler Performans İçin 4 Yılda Bir Sınava Girecek

9k=

Resmi Gazete’de 9 Haziran 2017 tarihinde yayımlanan MEB Öğretmen Strateji Belgesi içinde yer alan maddelere göre öğretmenler artık performans değerlendirme için 4 yılda bir “öğretmen performans sınavı” uygulamasına dahil olacaklar.

Söz konusu strateji belgesine göre öğretmenlerin performans sınavlarına girmeleri 2018 yılında uygulanacak. Söz konusu sınav ile diğer kriterler sonucunda öğretmenlerin alacağı puanlar “yetersiz öğretmen hakkında alınacak tedbirler ile kariyer, terfi ve hizmet puanı” gibi işlemler için kullanılabilecek. Öğretmen Strateji Belgesi ile getirilecek uygulamalar sonucunda öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin arttırılması amaçlanıyor.

Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

GooglePlay      Kamudanses App Store

Öğretmenler Performans İçin 4 Yılda Bir Sınava Girecek” İçin 3 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Agustin dedi ki:

  Eğitime ödenek yok, okullarda materyal ve fiziki şartlar sıkıntılı, veli bilinçli değil ama sorun öğretmende ve bütün yüklenme öğretmenlere. Günah keçisi öğretmenler!

  1. Nurten dedi ki:

   Söylediklerinizde cok haklisniz niye hep öğretmenlere yüklenebiliyor ki?öğrencilerle uğraş velilerle uğraş idarecilerle uğraş yetmezmiş gibi hala daha öğretmene nasıl yüklenebiliriz ki die düşünüyorlar herhalde

  2. Nurten dedi ki:

   Söylediklerinizde cok haklisniz niye hep öğretmenlere yüklenebiliyor ki?öğrencilerle uğraş velilerle uğraş idarecilerle uğraş yetmezmiş gibi hala daha öğretmene nasıl yüklenebiliriz ki die düşünüyorlar herhalde…Allah sonumuzu hayr etsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir