Manşet, Öğretmen

Okul Öncesi Öğretmenlerine Müjde!

9k=

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ ın yaptığı açıklamaya göre okul öncesi öğretmenlerine müjde gibi haber verdi. Bu habere göre okul öncesi öğretmenliğin zorunlu hale gelmesi öğretmen açığını sağladığı ve çok sayıda okul öncesi öğretmen alınacağını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Sivas’ da bulunan bir kolejin açılış törenine katılmak üzere Sivas iline gitmiş ve orada ki açılışta eğitimin önemine değinerek okulun açılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sunmuştur.

İsmet Yılmaz aynı zaman da Ak Parti dönemi itibari ile eğitime ayrılan bütçenin ve zamanın fazla olduğunu dile getirilerek yıl 2017’ de eğitim için ayrılan bütçe 122 milyar lira olduğunu dile getirdi. Ülke olarak eğitime ayrılan bütçe yüzde 20 olduğunu ve eğitime oldukça önem verildiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz aynı zaman da okul öncesi eğitimin zorunlu olmasından doğan öğretmen açığının olduğunu ve bu açığın yaklaşık 19 bin derslik olduğunu ve yaklaşık 20 bin öğretmen açığının olduğunu söyledi. Bu durum okul öncesi öğretmen adaylarına ümit olmuş olup, taban puan belirleneceği ve bu taban puanı geçen herkes bu bölümün fakültelerine giderek öğretmen olma olasılığının oldukça yüksek olacağını dile getirmiştir. Atama bekleyen öğretmenler için ise bu haber müjde gibi sunulmuş ve sevinçle karşılanmıştır. İsmet Yılmaz alınacak olan öğretmenler ve okuyan evlatlarımız ile kaliteli eğitim vereceğimize eminim diyerek cümlelerini sonlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir