Manşet, Sınavlar

ÖSYM’den YGS Başvuruları İçin Kamu Spotu

2Q==

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YGS’ye girecek adaylarla ilgili başvuruları hatasız bir şekilde yapabilmesi için kamu spotu hazırladı.

Kamu spotuyla 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için başvurularda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili uyarılarda bulunuldu.

Kamu spotu, ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından hazırlandı.

Hazırlanan kamu spotunda YGS’ye başvuracak adayların işlemlerini zaman geçirmeden tamamlamaları ve mağduriyet yaşamamaları gerektiği ifade edildi.

Hazırlanan kamu spotuna, üç adayın ÖSYM’ye sınav için başvuru yaparken çekilen animasyon görüntülerine verilirken, müracaat tarihleri de hatırlatıldı.

45 saniyelik olan kamu spotunda adaylara 2017 YGS başvurularının nüfus cüzdanı ya da pasaportla birlikte ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden yapabilecekleri belirtiliyor.

Kamu spotunda ayrıca adayın başvuru belgesini almasının ardından sınav ücretini kılavuzda belirtilen anlaşmalı bankalara ya da “odeme.osym.gov.tr” adresinden yatırmalar gerektiği vurgulanıyor.

Kamu spotunda ayrıca TC kimlik numarası ve verilen şifre ile “ais.osym.gov.tr” adresinden tüm işlemlerin takip edilebileceği de hatırlatılıyor.

Kamu spotunda başvuruların 4 ila 18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılması gerektiği de vurgulanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir