Formasyon, Gündem, Manşet

Pamukkale Üniversitesi Yaz Formasyon İlanı 2016-2017

Z

Pamukkale Üniversitesi eğitim fakültesi tarafından bir açıklama yapılarak 2016-2017 yaz döneminde pedagojik formasyon programının düzenleneceği duyuruldu. Pamukkale Üniversitesi formasyon ilanının ayrıntıları haberimizde…

Pamukkale Üniversitesi Formasyon Başvuru Şartları

Formasyon programına 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibariyle mezun olan ya da 4. sınıfta olan öğrenciler ile Pamukkale Üniversitesi 4. sınıfta okuyan öğrenciler başvurabilecek. Formasyona başvuracak öğrencilerin ortalamalarının en az 2.00 olması gerekiyor. Ancak Pamukkale Üniversitesi 4. sınıf öğrencileri için bu şart 1.80 olarak belirlendi.

Ders Takvimi

Pamukkale Üniversitesi formasyon derslerinin ilk dönemi yaz aylarında yapılacak. İkinci dönem ise 2017-2018 güz döneminde yapılacak. Aynı zamanda formasyon dersleri hafta sonları yapılacak.

Kontenjanlar ve Bölümler

Pamukkale Üniversitesi formasyon programının toplam kontenjanı 1.200 olarak belirlenmiştir. Kontenjanların yüzde 25’i ise diğer üniversite öğrencilerine ve tüm mezunlara ayrılmıştır. Ancak başvuru yoğunluğuna göre kontenjan dağılımında düzenleme üniversite tarafından yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığının atamaya esas olunan öğretmenlik alanlarıyla ilgili bölümlerden mezun olanlar başvurabilecektir.

Başvuru Tarihleri

Pamukkale Üniversitesi formasyon başvuru tarihleri 10 Nisan – 10 Mayıs 2017 arasında olacak. Formasyon başvurusunda bulunmak isteyen adayların online olarak https://app.pau.edu.tr/Formasyon/Ogrenci/formasyonbasvuru.aspx adresinden gerekli işlemleri tamamlamaları yeterli olacaktır. Ön başvuruların tamamlanmasının ardından formasyon sonuçları üniversite tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacaktır.

Ayrıca Bkz >

Bahar Dönemi Formasyon İlanları

YÖK’ün Not Dönüşüm Tablosu

Formasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

FACEBOOK FORMASYON İLANLARI SAYFASI

FACEBOOK FORMASYON GRUBU

Uygulamayı indirin, formasyon ilanları anında cebinize gelsin:

GooglePlay     Kamudanses App Store

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir