Gündem, Manşet, Öğretmen

Pazartesi Günü İstanbul’da Okullar Tatil Edildi

9k=

İstanbul’da yarın okullar tatil mi sorusunu milyonlarca öğrenci merak etmekte. Sadece öğrencileri değil aynı zamanda çocuklarının güvenliğini düşünen velilerin de merak beklediği “İstanbul’da yarın okullar tatil” haberi İstanbul Valiliği tarafından verildi. Kar yağışının etkili bir şekilde devam etmesi, İstanbul’un bazı ilçelerinde kar kalınlığının 1 metreye ulaşması ve buzlanma tehlikesinin olması nedeniyle yapılan değerlendirme sonrasında İstanbul Valiliği 9 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da okullar tatil edilmesini kararlaştırdı

Bu konuda Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporunu incelediğimizde İstanbul’da Pazartesi ve Salı günleri kar yağışı devam edecek. Daha büyük sorun ise Pazartesi ve Salı günleri İstanbul’da havanın -5 dereceye kadar düşecek olması. Havanın eksi derecelerin altına düşecek olması nedeniyle AKOM buzlanma tehlikesini daha önceden duyurmuştu. Meteorolojinin hava tahminlerine göre İstanbul’da Pazartesi ve hatta Salı günü hem kar yağışı devam edecek hem de ciddi bir buzlanma tehlikesi oluşacak.

Bilindiği gibi İstanbul’da haftalardır beklenen yoğun kar yağışı 6 Ocak Cuma gecesi şiddetli bir şekilde etkili olmuştu. İstanbul’da tüm yolların kar tutması ve sonrasında görülen trafik kazaları nedeniyle İstanbul trafiği felç olmuştu.

NOT: İstanbul’da Salı günü Kar Tatili ile ilgili gelişmeleri anlık bir şekilde buradan paylaşacağız. Lütfen belli aralıklarla sayfamızı yenileyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir