Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar? Lise ve Üniversite öğrencileri için VGM aylık ne kadar burs ücreti ödemesi yapar?

Bilindiği gibi Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) bursları her sene öğrencilerin eğitim ihtiyacını karşılamakta; gerek lise gerekse üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamaktadır. Peki 2017-2018 VGM Burs başvuruları ne zamana kadar sürüyor, bu eğitim öğretim yılındaki lise ve üniversite öğrencilerinin burs ücretleri ne kadar olacak?

 

Öncelikle burs başvurularının son tarihlerinden bahsedelim. 2017 2018 Başvuru takvimi şu şekildedir:

 

 

Vakıflar genel müdürlüğü bursları ortaöğrenim (lise) öğrencileri için aylık 60 tl dir. Yüksek öğrenim (üniversite)  bursları ise aylık 250 tl olarak belirlenmiştir. Bursu almaya hak kazanan üniversite öğrencileri, kazandıkları sene ocak- mayıs ayında bursunu almaktadır. Diğer yıllarda ise ekim ayı ve mayıs ayı arasında 8 ay boyunca burs almaya hak kazanırlar.

Lise öğrencileri ise kazandıkları ilk sene ocak ayından haziran ayına kadar almaya başlarlar. Diğer kalan senelerde ise ekim ayından haziran sonuna kadar toplamda dokuz ay boyunca burs almaya hak kazanırlar.

Önemli Not: KYK Bursu alan öğrenciler VGM Bursundan faydalanamamaktadır. Ancak KYK Öğrenim Kredisi alan bir öğrenci aynı zamanda VGM burslarından faydalanabilir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Bu bursu almak için sinava giriliyormu yada nasıl bir sinv sozlumu yoksa yazılımı bilgi verirseniz sevinirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor