Burslar, Manşet

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?

vgm

Bilindiği gibi Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) bursları her sene öğrencilerin eğitim ihtiyacını karşılamakta; gerek lise gerekse üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamaktadır. Peki 2017-2018 VGM Burs başvuruları ne zamana kadar sürüyor, bu eğitim öğretim yılındaki lise ve üniversite öğrencilerinin burs ücretleri ne kadar olacak?

 

Öncelikle burs başvurularının son tarihlerinden bahsedelim. 2017 2018 Başvuru takvimi şu şekildedir:

 

vgm burs ucretleri ne kadar

 

Vakıflar genel müdürlüğü bursları ortaöğrenim (lise) öğrencileri için aylık 60 tl dir. Yüksek öğrenim (üniversite)  bursları ise aylık 250 tl olarak belirlenmiştir. Bursu almaya hak kazanan üniversite öğrencileri, kazandıkları sene ocak- mayıs ayında bursunu almaktadır. Diğer yıllarda ise ekim ayı ve mayıs ayı arasında 8 ay boyunca burs almaya hak kazanırlar.

Lise öğrencileri ise kazandıkları ilk sene ocak ayından haziran ayına kadar almaya başlarlar. Diğer kalan senelerde ise ekim ayından haziran sonuna kadar toplamda dokuz ay boyunca burs almaya hak kazanırlar.

Önemli Not: KYK Bursu alan öğrenciler VGM Bursundan faydalanamamaktadır. Ancak KYK Öğrenim Kredisi alan bir öğrenci aynı zamanda VGM burslarından faydalanabilir.

 

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Melike dedi ki:

    Bu bursu almak için sinava giriliyormu yada nasıl bir sinv sozlumu yoksa yazılımı bilgi verirseniz sevinirim

    1. admin dedi ki:

      Başvurular hala devam ediyor sınav yok sadece internetteki formu klavuza göre doldurun. Resm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir