USD
3,6338
EURO
3,9314
ALTIN
145,6005

Aday Öğretmenler Sınavlarda Görev Alabilir mi?

Aday öğretmenlerin MEB’in, ÖSYM’nin ve A.Ö.F’nin sınavlarında görev alıp alamamasıyla ilgili kafa karışıklığı bulunmakta. Öğretmenlerin MEB’in merkezi sınavlarında görev almaları hususunda “MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MERKEZÎ SİSTEM SINAV YÖNERGESİ” bize gerekli cevabı vermektedir. Yönergenin 9. maddesinin c fıkrasında belirtildiği şekliyle öğretmenlerin fiilen görevde bulunmaları dışında hiçbir ayrım bulunmamaktadır. Bu nedenle aday öğretmenlerin MEB, ÖSYM ve A.Ö.F. […]

Aday Öğretmenler Sınavlarda Görev Alabilir mi?

Aday öğretmenlerin MEB’in, ÖSYM’nin ve A.Ö.F’nin sınavlarında görev alıp alamamasıyla ilgili kafa karışıklığı bulunmakta. Öğretmenlerin MEB’in merkezi sınavlarında görev almaları hususunda “MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
MERKEZÎ SİSTEM SINAV YÖNERGESİ” bize gerekli cevabı vermektedir. Yönergenin 9. maddesinin c fıkrasında belirtildiği şekliyle öğretmenlerin fiilen görevde bulunmaları dışında hiçbir ayrım bulunmamaktadır.

Bu nedenle aday öğretmenlerin MEB, ÖSYM ve A.Ö.F. sınavlarında görev almasında, salon başkanı ya da gözetmeni olmalarında hiçbir engel bulunmamaktadır.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


  3 YORUM

  • Tuğba Mart 20, 2016

   Ama bugün görev aldığım okulda usule aykırı davranıldı. Kura da salon başkanı çıkmama rağmen yedek gözetmen görevi verildi. Hatta neredeyse sınav başlayacağı saatte gelen bir öğretmen biz yedek olmamıza rağmen sınava sokulmazken geç geldiği halde sınava alındı.

   Cevapla

   • admin Mart 20, 2016

    Merhaba, dediğiniz gibi usule aykırı davranışlar olmuş. Bu durumu İl/İlçe MEM'e isterseniz şikayet edebilirsiniz.

    Cevapla

  • Zeynep Mart 22, 2016

   Formasyon olmayanlar da yapabiliyor mu?

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.