Burslar, Manşet

KYK Burs Başvuru Sorgulama

9k=

2017 – 2018 Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu – KYK burs başvurusu sonuç sayfası haberimizin detayında…

01 Kasım çarşambadan itibaren üniversite öğrencileri son dakika KYK burs başvurusu sonuçlarını merak içinde beklemede. Binlerce öğrenci burs ve geri ödemeli burs başvurusu neticesini öğrenebilmek için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi sayfasınının takipçisi oldu. Peki KYK burs başvuru sonuçları Kasım ayının kaçında açıklanacak? Okullar açıldıktan sonra 2017 KYK burs başvurusu sonuçları en çok merak edilen şey oldu. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı? Üniversite öğrencileri bütün dikkatini 2017 KYK burs başvuru sonuçlarına verdi. Hala resmi bir açıklama yapılmamasına karşın geçen sene yapılan başvurular gibi bu sene de KYK burs ve geri ödemeli burs başvuru sonuçları Kasım ayının ilk haftası açıklanacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu sonuçları açıklar açıklamaz haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

2017 – 2018 KYK burs başvuru sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

2018 Kyk Burs Maaşlarında Son Rakam Ne Oldu?

2017 – 2018 KYK burs zam oranlarının belli olmasının ardından yeni yılda ne kadar maaş alacaklarıyla ilgili öğrenciler internet üzerinden araştırmaya başladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu, 2018 yılı itibariyle KYK bursunun 425 TL’den 470 lira olduğu ifade etti. Buna ek olarak  Erdoğan,”Ayrıca geçen yıl 285 yurtlardaki beslenme yardımı ise 330 liraya çıkartıldı” dedi.
Not: Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs ve kredilerinden Önlisans ve Lisans öğrenciler yararlanabiliyor. Yüksek Lisans için ise KYK kapsamında ayrı burs bulunuyor.

Burs Hakkının Kaybedileceği Durumlar

(-) Not durumunda başarısız olduğu durumlar.

(-) Öğretim kurumundan kendi isteği ile ayrılması, çıkarılmış veya geçici olarak uzaklaştırılmış olması.

(-) Vazgeçtiği, izin alma, kayıt dondurma durumlarında.

(-) Yaşanan sağlık problemlerinden dolayı öğretim kurumuna devam etmemesi halinde.

(-) Öğretim kurumunu değiştirmesi sırasında, önceki öğretim kurumunda bir yıl başarısız olması veya öğretimine bir yıl ara vermesi durumunda.

(-) Öğretim kurumunun kapatıldığı durumunda.

(-) Kurum yurtları tarafından süresiz çıkarılma cezası alması halinde.

(-) Kesin hükümle mahkum olduğu durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir