USD
3,6736
EURO
3,9390
ALTIN
151,1015

Altın Fiyatları Yükselecek

Gelişmekte Olan Ülkeler Grup Yöneticisi Mark Mobius yaptığı açıklamada, FED’in yavaş yavaş faiz arttıracağını ve bunun altın fiyatlarını düşürmeyeceğini belirterek, doların düşmeye devam edeceğini ve bunun sonucunda altın fiyatlarının yükseleceğini belirtti.

Altın Fiyatları Yükselecek

Son dönemlerde dünya gündeminin yoğun olması nedeniyle altın fiyatları konusunda bir belirsizlik var. Özellikle Amerikan Merkez Bankası FED’in faizleri arttıracağını duyurması altın üzerinde bir baskı yaratmış durumda.

Ancak Gelişmekte Olan Ülkeler Grup Yöneticisi Mark Mobius, altın hakkında beklenen gelişmelerin tam tersi açıklamada bulundu. Mobius yaptığı açıklamada, FED’in yavaş yavaş faiz arttıracağını ve bunun altın fiyatlarını düşürmeyeceğini belirterek, doların düşmeye devam edeceğini ve bunun sonucunda altın fiyatlarının yükseleceğini belirtti.

Geçen haftada da Londra’da yatırımcılara yönelik bir anket yapılmış ve anket sonrasında altın fiyatlarının yükseleceği noktasında sonuca ulaşılmıştı.

24 Ekim 2016 tarihinde altının ons fiyatı 1.263,01 dolardan işlem görmekte.

YORUMLAR






    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.