USD
3,6434
EURO
3,9230
ALTIN
149,7610

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 15 Temmuz Ruhu Gelecek Kuşaklara Aktarılmalıdır

İstanbul Aydın Üniversitesinin 2016-2017 akademik yılının açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni yıl ve süreçler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 15 Temmuz Ruhu Gelecek Kuşaklara Aktarılmalıdır

İstanbul Aydın Üniversitesinin 2016-2017 akademik yılının açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni yıl ve süreçler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Üniversitelerimizin normal eğitim yıllarında üstlendiği göreve bir yenisi daha eklendiğini düşünüyorum diyen Bakan Yılmaz, “Oda şudur; Milletimizin 15 Temmuz gecesi yeniden gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesidir. Bu mücadele, bu demokrasi tarihi gelecek kuşaklara aktarılmalı ve 15 Temmuz ruhu yaşatılmalıdır. İhanet cuntalarının kimlerde oluştuğunu, neler yaptığını milletimizin bu kişilere nasıl ders verdiğini gençlerimize üstüne basa basa anlatmamız lazım. Burada, bu konu hakkında bakanlığımız olarak hassasiyet çerçevesinde projeler üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

FIRSAT EŞİTLİĞİ NOKTASINDA BİR PROBLEM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM
Kimilerinin eğitim sistemi hakkında aldı oluşturmaya çalıştığını ve bu algı ile vatandaşlarımızın üstünde baskı yaratmaya çalıştığını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Fakat milletimiz her zaman olduğu gibi burada da gereken tepkimeyi veriyor. Bugün Şırnak’tan Van’dan ve İzmir’den ve de Kahramanmaraş’tan başarılı öğrencilerimizde Robert Kolejine gidiyor, ben fırsat eşitliği noktasında bir problem olduğunu düşünmüyorum” Dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.