• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğretmenler Eylül Seminerini Nerede Alacak?

Öğretmenler Eylül Seminerini Nerede Alacak?

☞ Sitemizi telefonunuz ve tabletiniz üzerinden takip etmek için uygulamamızı indirebilirsiniz  SON DAKİKA!!! ☞ Öğretmenler Eylül Seminerini İstedikleri Yerden Alabilecek… http://www.kamudanses.com/ogretmenler-eylul-seminerini-istedikleri-yerde-alacak/ Öğretmenlerin şu sıralar merakla beklediği soruların başında Eylül seminerini istedikleri yerde alabilecekleri konusu gelmektedir. Özellikle bu sene seminerlerin kısa sürecek olması, ikinci haftanın kurban bayramına denk gelmesinden dolayı, öğretmenler kısa bir süre için yüzlerce […]

☞ Sitemizi telefonunuz ve tabletiniz üzerinden takip etmek için uygulamamızı indirebilirsiniz GooglePlay

SON DAKİKA!!!

☞ Öğretmenler Eylül Seminerini İstedikleri Yerden Alabilecek…

Öğretmenlerin şu sıralar merakla beklediği soruların başında Eylül seminerini istedikleri yerde alabilecekleri konusu gelmektedir. Özellikle bu sene seminerlerin kısa sürecek olması, ikinci haftanın kurban bayramına denk gelmesinden dolayı, öğretmenler kısa bir süre için yüzlerce km yol yapmak istemiyorlar.

Bu konuda MEB Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğinde, öğretmenlerin Eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar kendi okullarında mesleki çalışmalara katılacağı maddesi vardır. Bu maddeye istinaden bir açıklama gelmemesi halinde öğretmenler Eylül seminerini kendi okullarında alacaklardır.

1 Eylül 2016 günü perşembeye denk gelmektedir. Eylül ayının ilk haftası 2 gün, ikinci haftası ise 5 gün mesleki çalışma olacaktır. Ancak sonraki haftanın kurban bayramına denk gelmesinden dolayı öğretmenler 2016 Eylül mesleki çalışmalarını sadece 7 gün yapabilecek. Öğretmenlerin eylül ayı mesleki çalışmaları 9 Eylül 2016 tarihinde bitecek ve okulların açıldığı 19 Eylül 2016 tarihine kadar öğretmenler tatilde olacak. Bu sürenin az olması ve sonrasında kurban bayramının olması öğretmenleri, eylül seminerini kendi okullarında alma konusunda umutlandırmaktadır. Ancak bu konuda yetkili kişilerden ve MEB’den yapılmış herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

Öğretmenlerin bir umutla beklediği semineri istedikleri yerde alma hakkı konusunda biz olumsuz düşünmekteyiz. Kısa süre için öğretmenlerin yüzlerce km yol yapacağı aşikar fakat işin bir de şu yönü var: Sene başındaki mesleki çalışmalarda öğretmenlerin kendi okullarında bulunma zorunluluğu yeni eğitim-öğretim yılına planlama ve hazırlık için şarttır. MEB bu mesleki çalışmalar sırasında derslerin başladığı güne kadar; okul öğretmenler kurulu toplantısı, zümre toplantıları, zümre başkanları ve ilçe zümre toplantıları, bir yıl boyunca uygulanacak olan ders yıllık planların da hazırlanmasını istiyor. Böylelikle derslerin başladı ilk gün öğretmenler planlama ve hazırlık açısından eğitim-öğretime hazır bir şekilde derslerinin başında olabileceklerdir. MEB’in öğretmenlerin Eylül seminerlerini memlekette alma izni vermesi halinde bu konuda sıkıntıların yaşanacağı da aşikardır. Ancak yine de MEB’in açıklama yapma ihtimali karşısında sitemizi takip etmenizi öneririz. Bu konuda açıklama gelmesi halinde anlık olarak sitemizde duyuru yapacağız.

Not: Bugün bazı forumlarda MEB’in arandığı, yetkili bir bayanla görüşüldüğü ve bayanın: “Eylül ayı seminerleri konusunda sizin için önemli bir kararı yazdık imza için Müsteşar Beye aktardık, eğer imzalarsa öğretmenler seminerleri istedikleri ilde alabilecek” şeklinde konuştuğu söyleniyor. Bu durumun ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz ancak bir gelişme olması durumunda bu sayfa altına gelişmeleri aktaracağız. Bu nedenle sayfamızı yenileyerek takipte kalmanızı öneririm.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor