USD
3,6468
EURO
3,9028
ALTIN
150,4166

ÖSYM’den YGS Başvuruları İçin Kamu Spotu

ÖSYM, 4 ila 18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak olan YGS başvuruları ile ilgili adaylara uyarıcı bilgilerin yer aldığı kamu spotu hazırladı.

ÖSYM’den YGS Başvuruları İçin Kamu Spotu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YGS’ye girecek adaylarla ilgili başvuruları hatasız bir şekilde yapabilmesi için kamu spotu hazırladı.

Kamu spotuyla 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için başvurularda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili uyarılarda bulunuldu.

Kamu spotu, ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından hazırlandı.

Hazırlanan kamu spotunda YGS’ye başvuracak adayların işlemlerini zaman geçirmeden tamamlamaları ve mağduriyet yaşamamaları gerektiği ifade edildi.

Hazırlanan kamu spotuna, üç adayın ÖSYM’ye sınav için başvuru yaparken çekilen animasyon görüntülerine verilirken, müracaat tarihleri de hatırlatıldı.

45 saniyelik olan kamu spotunda adaylara 2017 YGS başvurularının nüfus cüzdanı ya da pasaportla birlikte ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden yapabilecekleri belirtiliyor.

Kamu spotunda ayrıca adayın başvuru belgesini almasının ardından sınav ücretini kılavuzda belirtilen anlaşmalı bankalara ya da “odeme.osym.gov.tr” adresinden yatırmalar gerektiği vurgulanıyor.

Kamu spotunda ayrıca TC kimlik numarası ve verilen şifre ile “ais.osym.gov.tr” adresinden tüm işlemlerin takip edilebileceği de hatırlatılıyor.

Kamu spotunda başvuruların 4 ila 18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılması gerektiği de vurgulanıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.