USD
3,0824
EURO
3,3550
ALTIN
125,5655

Pedagojik Formasyon Ders Muafiyet Dilekçesi

Pedagojik formasyon eğitimi programını kazanan öğrencilerin merak ettiği soruların başında ders muafiyetleri gelmektedir. Bu soruların cevapları YÖK’ün “PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR” açıklamasında mevcuttur. Bu açıklamanın 10. maddesinin 3. fıkrasına göre pedagojik formasyon eğitiminde görülecek derslerden bazılarını daha önceden alanların bunu transkriptle kanıtlamaları şartıyla, formasyon eğitimin başladığı ilk haftada verecekleri dilekçenin ardından […]

Pedagojik Formasyon Ders Muafiyet Dilekçesi

Pedagojik formasyon eğitimi programını kazanan öğrencilerin merak ettiği soruların başında ders muafiyetleri gelmektedir. Bu soruların cevapları YÖK’ün “PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR” açıklamasında mevcuttur.

Bu açıklamanın 10. maddesinin 3. fıkrasına göre pedagojik formasyon eğitiminde görülecek derslerden bazılarını daha önceden alanların bunu transkriptle kanıtlamaları şartıyla, formasyon eğitimin başladığı ilk haftada verecekleri dilekçenin ardından bu derslerden muaf olabileceklerdir. Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur: Bu dilekçenin mutlaka pedagojik formasyon eğitimin başladığı ilk hafta içerisinde verilmesi gerektiğidir.

Yine aynı maddenin 4. fıkrasına göre daha önce en az bir eğitim-öğretim yılında özel okullarda ya da Milli Eğitim Bakanlığa bağlı okullarda ücretli öğretmenlik görevinde bulunanlarla; pedagojik formasyon eğitimin devam ettiği süreçte “MEB’e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında sözleşmeli öğretmenlik veya Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak Kur’an Kursu Öğreticiliği” yapanlar Öğretmenlik Uygulamasıdersinden muaf olacaklardır. Burada dikkat edilmesi gerekilen husus şudur: Dilekçenize istinaden ek olarak Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınacak olan eğitim-öğretim yılının iki döneminde de branşınızda görev yaptığınıza dair belge ile ilgili tarihlerinizi kapsayacak sigorta dökümünü sunmuş olmanız gerekmektedir.

Muaf olan derslerin ücretleri ilgili yönergedeki maddelere göre iade edilmeyecektir.

Formasyon Ders Muafiyet Dilekçesi

Öğretmenlik Uygulaması Dersi Muafiyet Dilekçesi

YORUMLAR


  4 YORUM

  • Gölge Ozan Mayıs 19, 2016

   Sitemizin yeni üyesiyim. bu siteyi hazırlayan öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Yoğunluktan bazı gelişmelerin farkında olmakta gecikiyoruz. Sizlerden formasyon konusunda bir konuda yardım istiyorum; çocuğum İngiliz Dili edebiyatı mezunu 2014'te formasyona başvurdu Uzaktan olan 1. döneminini bir ders eksiği ile tamamladı ancak örgün olan 2. dönemine sıra gelince çocuğuma kalacak yer bulamayışımız, iki çocuğumun daha üniversite okuması gibi darlıklar yüzünden 2. dönemini bitiremedi. şimdi ise ne pahasına olursa olsun bu formasyonu almak istiyoruz. Bu konuda hangi yolu izlememiz gerekiyor? Yardımcı olursanız büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

   Cevapla

  • Yuksel Haziran 12, 2016

   Merhaba , son paragrafta öğretmenlik stajı için görev. Yaptığınız branşta alınacak görev belgesi demiştiniz. branş dışı olursa kabul edilmez mi ben ilahiyat fakültesi son sınıfta okuyorum din kültürü alanindan öğretmenlik için başvurucam daha önce ücretli sınıf öğretmenliği yaptım işletme fakültesi diplomamla. Bu. Kabul edilmez mi illaki. Din dersi öğretmenligimi yapmak mi gerekir

   Cevapla

  • yasin Haziran 13, 2016

   Merhaba ,halk eğitim merkezinde görev yaptığımız sürede gecerlimi ?Lütfen bilgilendirirmisiniz.

   Cevapla

  • işletmeci Haziran 13, 2016

   Merhabalar, Size bir şey danışmak istiyorum. İngilizce işletme 2009 mezunuyum, 2016-2017 döneminde formasyona başvurabilir miyim?

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.