USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5558

Sözleşmeli Öğretmen Alımları Hakkında Karar Çıktı

Olağanüstü hal kararıyla birlikte sözleşmeli öğretmen alımlarını hakkında da yeni kararlar verildi. Sözleşmeli olarak alınacak öğretmenler, Kamu Personel Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacak, her bir farklı mevkinin  2-3 katına yakın olan başvuru arasından yetkili bakanlık merceği altında yapılacak sözlü sınav(mülakat) ile ve bunların sonucunda ki başarı sırasına göre atamalar gerçekleşecek. Sözleşmeli alınacak öğretmen alımları, 657 sayılı kanunda 48.maddeye bağlı olarak […]

Sözleşmeli Öğretmen Alımları Hakkında Karar Çıktı

Olağanüstü hal kararıyla birlikte sözleşmeli öğretmen alımlarını hakkında da yeni kararlar verildi.

Sözleşmeli olarak alınacak öğretmenler, Kamu Personel Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacak, her bir farklı mevkinin  2-3 katına yakın olan başvuru arasından yetkili bakanlık merceği altında yapılacak sözlü sınav(mülakat) ile ve bunların sonucunda ki başarı sırasına göre atamalar gerçekleşecek.

Sözleşmeli alınacak öğretmen alımları, 657 sayılı kanunda 48.maddeye bağlı olarak gerçekleşecek olan şartlar doğrultusunda öğretmen olarak atanabilmek için gerekli şartları taşıyan ve KPSS puan sırasına bağlı olarak yapılacaktır.

Maddeye bağlı olarak atanmış veya atanacak olan sözleşmeli öğretmenler dört sene süresince başka bir devlet kuruluşuna atanamayacaktır. Atanma gerçekleşmesi için istifa etmesi gerekmektedir. Sözleşmeli öğretmenlerin Ohal kanunları gereği dört yıllık çalışma ardından istekleri doğrultusunda bulundukları bölgede kadrolu öğretmen olabilecektir.

Sözleşme ile gelen öğretmenlerin, sözlü olarak yapılacak mülakatlar ile alınacakların belirlenmesi, sözlü mülakat konuları, sözlü mülakat sınavında ki usul ve esaslar, atanmalar ve birçok işlemler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olup,gerekli destek MEB tarafından yapılacaktır.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.