USD
3,6266
EURO
3,9219
ALTIN
145,3917

TEOG’da Mucize Gerçekleşti

2011 yılında maganda kurşunuyla ölümden dönen Derya Güven, kafasındaki kurşunla TEOG birincisi oldu…

TEOG’da Mucize Gerçekleşti

TEOG sonuçlarının açıklanmasıyla sınavda birinci olan öğrenciler de belli olmaya başladı. TEOG birincilerinden biri de Adıyaman’ın Kahta ilçesince yaşayan 8. sınıf öğrencisi Derya Güven. Ancak Derya’nın birinciliğinin altında bir başka hikaye bulunmakta.

Derya’nın babası da açıklama yaparak kızının 2011 yılın bir maganda kurşunuyla ölümden döndüğünü söyledi. Maganda kurşunuyla ölümün kıyısından geçen Derya Güven’in kafasındaki kurşun ameliyatla çıkarılmaya çalışıldı fakat başarılı olunmadı. Yaşam mücadelesini kazanan Derya kafasındaki kurşun ile yaşama devam etti. Ailesinin ve öğretmenlerinin desteği ile öğrenim hayatına başarıyla devam eden Derya 2016 TEOG’da 120 sorunun 120’sine de doğru cevap vererek Türkiye birincisi oldu.

Başarısıyla ilgili konuşan Derya Güven:” Günde 6-7 saat ders çalıştım aynı zamanda da günde 2 saatimi kitap okumaya ayırdım. Bu süreçte ailem ve öğretmenlerim bana yardımcı oldu.” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.