Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Ücretli öğretmen maaşları ne kadar?
Ücretli öğretmen maaşları nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolu öğretmen eksikliğinin bulunduğu kurumlardaki norm kadroyu tamamlamak için geçici olarak ücretli öğretmen görevlendirmesi yapar. Ücretli öğretmenler çok büyük bir oranda eğitim-öğretim yılı başında göreve başlatılır.

Bu aralar en çok aranan konuların başında “2017 ücretli öğretmen maaşı ne kadar?” sorusu yer almaktadır. Ancak bizim yazımızın başlığında da yer alan maaş kelimesi hatalıdır. Çünkü ücretli öğretmenler maaş almaz. Ücretli öğretmenler girdikleri derslerin ücretlerini alırlar.

2017 Yılı Ücretli Öğretmen Maaşı

Son yapılan zamlardan sonra ücretli öğretmenlerin bir ders için alacakları ücret 2017 yılında net olarak 12,26 TL’dir. Yani girilen ders için 12,26 TL ücret alınır. Ücretli öğretmenlerin haftalık ders saati sayısı en fazla 30 saat olmaktadır. Ancak çoğunlukla ders saat sayıları 20-30 saat arasında değişmektedir. Bu nedenle ücretli öğretmenlerin alacakları maaşlarda ders sayılarına göre değişkenlik gösterecektir.

Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama

Ücretli öğretmenlerin maaş hesaplamaları şu şekilde yapılabilir:

Haftalık 20 saat derse giren bir ücretli öğretmen ay toplamında 80 saat derse girmiş olur. 80 x 12,26= 980 TL ay sonunda alacağı toplam ücrettir.

25 saat derse giren öğretmen: 1226 TL

30 saat derse giren öğretmen: 1471 TL maaş alacaktır.

Ders ücretini hesaplamakta zorlanan öğretmenler yorum olarak yazarlarsa yardımcı olabiliriz.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Brüt maaş hesabı mı bu? Ben haftada 28 saat üstünden ücretli öğretmenlik yapıyordum ve aldığım net maaş buradaki hesaba göre 200 Tl daha az

    • Bu net ücretler. Haftada 28 saat derse girmeniz önemli değil, o ay içerisindeki kaç saat ders verdiğiniz önemli. Çünkü bazı aylar 4 hafta (20 iş günü) olamıyor. Aynı zamanda tatiller, izinlerde de ek ders alamayacağınızdan fark olabilir. Bir de tabii temmuz ayında cuzi de olsa bir zam var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM