Gündem, Manşet

18 Öğretmen Daha FETÖ’den Tutuklandı

Tutuklanan Öğretmenler

Tutuklanan Öğretmenler

FETÖ operasyonları bağlamında yapılan gözaltı ve tutuklamalar gün be gün artarak devam ediyor. Daha önceki operasyonlarda FETÖ için gizli faaliyetlerde bulunduğu belirlenen mahrem hizmet yapılanması deşifre edilmiş ve bu bağlamda da birçok gözaltı ve tutuklamalar yapılmıştı.

FETÖ’ye yönelik olan soruşturmaya bağlı olarak yeni bir operasyon ise Kars için yapıldı. Daha önce deşifre edilmiş olan mahrem hizmet yapılanması ile bağlantısı olduğu kabul edilen ev hanımı ve öğretmenlerden oluşan 18 kişilik bir grup için göz atı kararına varıldı.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma bağlamında gizli faaliyetlerde bulunan örgütün Mahrem Hizmet Erzurum Bölgesi adı ile Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinin 17 şehrinde tek bir isim altında faaliyetlerini yürütme girişiminde bulundukları öğrenildi.

Kars’tan sonra Giresun, Samsun, Erzurum, Malatya, Amasya ve Ankara’da da bu örgüte bağlı kişilerin olması ve bu kişilerin de gözaltına alınabilmesi amacıyla operasyonlar başlatıldı. Kars’ta gözaltına alınmış olan örgütün 18 üyesi için yakalama kararı alınan kişilerin ev hanımı ve öğretmen olduğu saptandı. Bu zanlıların evlerinde ise kapsamlı aramalar başlatıldı.

Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerindeki bu 17 şehrin gizli faaliyetlerde bulunma amacıyla Mahrem Hizmet Erzurum Bölgesi adı ile tek isimde toplanmalarının yanı sıra 3 alt bölgeye ayrılarak, Van, Trabzon ve Erzurum illeri için ayrı ayrı sorumluların belirlendiği öğrenilen bu soruşturmada, Erzurum ve Karsın yanında Iğdır, Ağrı, Hakkâri, Bitlis, Muş, Van, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Artvin, Rize, Gümüşhane, Ordu, Giresun ve Trabzon illerinin de bağlı olduğu da saptanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir