2016 Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

2016 Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

Yeni yıla sayılı günler kalmışken memur, öğretmen ve çalışanların gözü yılbaşı tatilinde. 31 Aralık günü perşembe gününe denk geliyor. Yönetmeliğe göre yılbaşı gecesinden bir sonraki gün olan 1 Ocak resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle 1 Ocak 2016 Cuma günü tüm kamu çalışanları tatil yapacak. 1 Ocak 2016 tatilinde öğretmenlerin ek dersi kesilecek mi? […]

Yeni yıla sayılı günler kalmışken memur, öğretmen ve çalışanların gözü yılbaşı tatilinde. 31 Aralık günü perşembe gününe denk geliyor. Yönetmeliğe göre yılbaşı gecesinden bir sonraki gün olan 1 Ocak resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle 1 Ocak 2016 Cuma günü tüm kamu çalışanları tatil yapacak.

1 Ocak 2016 tatilinde öğretmenlerin ek dersi kesilecek mi?

Tüm öğretmenlerin merak ettiği bu soruya kötü bir cevap vereceğiz. Ek ders yönetmeliğine göre resmi tatillerde ek ders ödenemez. 1 Ocak tarihinin de resmi tatil olarak kabul görmesi nedeniyle 1 Ocak 2016 tarihinde öğretmenlerin ek dersleri ödenemeyecek. 1 Ocak Cuma günü öğretmenlerin ders saatine göre ek ders kesintisi yapılacak. Cuma günü 8 dersi olan öğretmenin planlama ücretiyle beraber yaklaşık ek ders kaybı 100 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Merhaba,Halk eğitimde önceden usta öğreticilik yapmış olmamız formasyon staj uygulamasından muafiyet sağlar mı ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor