KPSS, Manşet, Memurlar, Personel Alımı

2017’de 1.500 ASDEP Personeli Alınacak

Z

Uzun süredir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından ASDEP yani aile sosyal destek personeli alımlarıyla ilgili bir resmi açıklama bekleniyordu. Sevindirici haber ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanından geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Diyarbakır ziyaretinde 2017 yılında alınması beklenen aile sosyal destek personeli hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya Diyarbakır’da öenmli hizmet tesisleri açacaklarını belirterek 2017 yılında alınacak olan 1500 ASDEP’linin de 40’nın Diyarbakır’da görev yapacağını söyledi.

1.500 aile sosyal destek personeli alımıyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yakın bir zamanda açıklama yapması bekleniyor.

ASDEP Personel Alım Şartları

Aile sosyal destek personeli alımlarındaki en büyük şart KPSS puanı. KPSS P3 puan türünde en az 60 ve üstü puan almış olmak gerekiyor. Üniversitelerin sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ile aile ve tüketici bilimleri mezunları 1500 ASDEP alımı başvurularını yapabileceklerdir.

GooglePlay      Kamudanses App Store

2017’de 1.500 ASDEP Personeli Alınacak” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. mustafa dedi ki:

    mrb. asdep alimlari ne zaman basliyo ikamet sarti aranuyo bu sebe bence cok yanlu bir uygulama su açidan yanlis benim kpss puabim 80. belki bu puala alinmayabilirim benden dusuk puan alanlar alinabilir. burda alim yapan actigi kontebjab onemlii

  2. mustafa dedi ki:

    gecen sene bazi illerde ikamet sarti aranuyordu bu sene oyle olsun yuksek puan alanlarin sansi daha fazla olur hemde verilen emeklerde bosa gitmemis olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir