Gündem, Manşet, Öğretmen

5 Bin Öğretmen Göreve İade Ediliyor

Z

Göreve Geri Dönen Öğretmenlerin Tam İsim Listesi İçin TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı, 5 bin öğretmenin yarın göreve geri döneceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı 15 Temmuz FETÖ soruşturması kapsamında 50 binden fazla öğretmeni soruşturmak üzere açığa almıştı. Bugüne kadar çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile de yaklaşık 32 bin öğretmen meslekten ihraç edilmişti.

Açığa alınan öğretmenlerin soruşturmasının uzun sürmesi açığa alınan öğretmenlerin durumu noktasında öğretmen ve yakınlarını büyük bir belirsizlik içine sokmuş ve bu konuda çeşitli çevrelerden MEB’e çok sayıda soru yöneltilmişti. Bugüne kadar yetkililerin yaptığı açıklamada soruşturma işlemlerinin çok kısa süre içerisinde tamamlanacağı bildirilmişti.

Bugün CHP milletvekili Mustafa BALBAY, açığa alınan öğretmenlere güzel bir haber verdi. Mustafa BALBAY, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Milli Eğitim Bakanıyla görüştüklerini ve yarın 5 bin öğretmenin göreve iade edileceğini” belirtti. Bu haber üzerine MEB’den göreve iade edilen öğretmenler hakkında resmi açıklama bekleniyor.

Göreve İade Edilen Öğretmenler Listesi

MEB göreve dönen öğretmenler hakkındaki soruşturma ve incelemenin devam ettiğini açıkladı. TIKLAYINIZ

Göreve dönen 6 bin öğretmen listesi şu şekilde:

-Van genelinde 733 öğretmen açığa alınmıştı. Van’da açığa alınan öğretmenlerden 466’sı bugün göreve iade edilmesine başlanmış.

-Van’da 466 öğretmen göreve iade edildi. Açıklamayı Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. Göreve iade tebligatlarına bugün başlanıyor. Van’da göreve dönen öğretmenler listesi için tıklayınız

– Diyarbakır’da 2253 öğretmen göreve iade edildi. İl MEM göreve geri iade edilen öğretmenlerin tebligatlarına bugünden itibaren başladı. Diyarbakır’da 4 bin 319 öğretmen açığa alınmıştı.

Batman’da 803 öğretmen göreve iade edildi. İlgili yazı İl MEM’e ulaştı.

Hatay’da 925 öğretmen göreve iade edildi.

Adıyaman’da 400 öğretmen göreve iade edildi.

Şanlıurfa’da 400 öğretmen göreve iade edildi.

Göreve geri dönen öğretmenler listesi sürekli güncellenmektedir. Lütfen sayfamızı belli aralıklarla yenileyiniz.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir