KPSS, Manşet, Öğretmen

ÖSYM’nin 2017’de Yapacağı Öğretmenlik Alan Sınavları Açıklandı

9k=

ÖSYM bir açıklama yaparak 2017 yılında yapılacak olan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavları hakkında bilgi verdi. ÖSYM’nin açıklamasına göre 2017 yılında Almanca Öğretmenliği için ÖABT yapmayacak. Almanca ile (İngilizce hariç) diğer dil öğretmenlikleri için ilkbahar dönemi Yabancı Dil Sınavı (YDS) 0,50 puan ağırlığıyla P120 puanın hesaplanmasında kullanılacak. 2017 ÖABT branş listesi aşağıda yer almaktadır.

NOT: Yabancı dil branşları için puanlamaya ilave edilecek olan Yabancı Dil Sınavı puanının, ilgili dönemde alınması gerekiyor. Yani 2017 KPSS için 2017 YDS İlkbahar Dönemi sınavına girmek gerekiyor.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

2017 Yılında Yapılacak Olan ÖABT Branşları

Türkçe,
İlköğretim Matematik,
Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji,
Sosyal Bilgiler,
Türk Dili ve Edebiyatı,
Tarih,
Coğrafya,
Matematik (Lise),
Fizik,
Kimya,
Biyoloji,
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,
Yabancı Dil (İngilizce),
Rehber Öğretmen,
Sınıf Öğretmenliği ve
Okul Öncesi Öğretmenliği.

ÖSYM’nin 2017’de Yapacağı Öğretmenlik Alan Sınavları Açıklandı” İçin 5 Sıkça Sorulan Sorular

 1. ilhan dedi ki:

  Isletme bolumu mezunuyum pedagojik formasyon sertifikam var 2017 kpss öabt de ilkogretim matematik ve sinif ogretmenligine basvurabilirmiyim

  1. Gökhan dedi ki:

   O bölümleri okuyan atanamıyor git kendi işini yap kardeşim sana bu millet çocuğunu nasıl emanet edecek 5 aylık formasyonla öğretmen olunacağını mı sanıyon ne verebilecen o öğrencilere hiç mi düşünmüyon onlarım vebalini nasıl alacan,(olunup olunmadığını da bilmiyorum, branşım da bu alanlar değil bunu da bil)

 2. Karadeniz dedi ki:

  Eğitim Fakültesinden mezun olupta öğretmenlikle hiç alakası olmayan bireyler var öğretmenlik mesleği gönül işidir alanıyla ilgili yetkin olan bir insan o mesleği icra eder. Öğretmenler nasıl polis olabiliyorsa düz memur olabiliyorsa bankacı olabiliyorsa formasyon alanda gayet iyi öğretmenlik yapar yeterki iste sen stanamıyırsanda hıncını formasyon alanlardan çıkarma git hükümete seslen

  1. Aynur dedi ki:

   İşletme bölümü mezunu olupta formasyon alıp öğretmenlikle hiç alakası olmayanlarda var. İşletme okumuş yahu ne yapacak öğrencileri mi işletecek?
   Sende heralde öğretmenlikle alakası olmayan bir bölümden mezun olup formasyon alıp öğretmen olmak isteyenlerdensin

 3. Kadircan dedi ki:

  Işletme pazarlama ve muhasebe formasyonu alabilir 50 puan öğretmen seçiyorlar 40 kişi alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir