Formasyon

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Formasyon İlanı 2

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI ÖN KAYIT DUYURUSU

2015-2016 Güz Yarıyılı’nda 1750 kişilik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kontenjanında kayıt sildirenler nedeniyle boş kalan kontenjanlar için Talim ve Terbiye Kurulu’nun 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı kararının ekinde yer alan yükseköğretim programlarının son sınıflarına devam eden, 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonunda mezun olabilecek durumda olan ve bunlardan mezun olanlarla yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup da adı geçen karar ekindeki programlara denkliği kurul tarafından onaylanan ve belirlenen şartları taşıyan adaylardan yeniden ön kayıt alınmasına karar verilmiştir.

Ön kayıt başvuruları 18 Aralık Cuma günü mesai saatleri içinde yapılacaktır. Kesin kayıt hakkı kazananlar aynı günün akşamında (Cuma) ilan edilecek ve cumartesi günü kesin kayıt belgeleri alınacaktır.

ÖN KAYIT BAŞVURUSUNDA TESLİM EDİLMESİ GEREKLİ BELGELER:

  1. Adaylar Pedagojik Formasyon Birimine aşağıdaki belgelerle şahsen başvuracaklardır (E-posta, faks, posta vb. yollarla yapılacak müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecek ve değerlendirmeye alınmayacaktır).
  2. Başvuru Dilekçesi
  3. Mezun Durumdaki Öğrenciler için: Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin ve Not Dökümü (Transkript) Örneği

Öğrenimine Devam Eden Öğrenciler için: Not Dökümü (Transkript) Örneği

  1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

KESİN KAYITLAR

Kayıt ücreti 2050 (iki bin elli) TL olup kayıt dönemlerinde iki eşit taksitte ödenecektir. Ücretler Abant İzzet Baysal Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesinin

T.C. Ziraat Bankası Bolu Şubesi

Şube Kodu: 2564

Hesap No: 47034774-5024

(IBAN: TR44 0001 0025 6447 0347 7450 24)

Birinci Dönem için “Pedagojik Formasyon Ücreti 1. Taksidi” ve İkinci Dönem için “Pedagojik Formasyon Ücreti 2. Taksidi” açıklamasıyla yatırılacaktır. Öğrenim Ücretleri kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kendi adına yatırılması gerekmektedir. Kesin kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple kaydını sildiren öğrencilerin yatırdıkları kayıt ücreti kesinlikle iade edilmeyecektir.

KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER

  1. Mezun ise; “Diploma veya Geçici Mezuniyet belgesinin ve not dökümünün (transkriptin) aslı veya onaylı kopyası”, Öğrenim görüyor ise; “Mezun olduğu üniversiteden onaylı not döküm belgesi (transkript)” (Kendi üniversitelerinin 100’lük not dönüşümünü kullanan adaylar diploma, mezuniyet belgesi ya da transkriptlerinde 100’lük sistemdeki GANO yok ise kesin kayıtta kendi üniversitelerinden onaylı dönüşüm belgesi getirmek zorundadır. Aksi takdirde kesin kayıt hakkını kaybedeceklerdir.)
  2. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  3. Dört adet fotoğraf
  4. Öğrenim ücreti I. taksitinin (1025 TL) ödendiğine dair banka dekontu

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir