Gündem, Manşet

YÖK’ten ‘üniversiteye sınavsız geçiş’ haberlerine yalanlama

2Q==

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), bazı medya organlarında yayınlanan “üniversiteye sınavsız geçiş”le ilgili haberlere açıklık getirdi.

YÖK tarafından yapılan açıklamada, konuya ilişkin Yükseköğretim Kurulu’nda üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışmanın yapılmadığını ifade edilerek, bir başka bakanlıkla da haberde konu edildiği gibi bir görüşmenin de sürdürülmediğine vurgu yapıldı.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Bugün bazı ulusal gazetelerde ‘üniversiteye giriş sistemine dair’ gerçek dışı bazı haberlerin yer alması üzerine Başkanlığımızca aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği hasıl olmuştur. Yükseköğretim Kurulu’nda üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma yapılmamıştır, yapılmamaktadır. Bir başka Bakanlıkla da konuya ilişkin haberde konu edildiği gibi bir görüşme sürdürülmemektedir. Diğer taraftan sınavlar öncesinde bu tür gerçek dışı haberler adaylar üzerinde olumsuz etki yapmaktadır. Yükseköğretim sistemine girişle alakalı kamuoyunun sadece YÖK’ün kararlarını ve duyurularını dikkate almasını önemle rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

YÖK bu açıklaması ile yayınlanan haberin asılsız olduğunu, bugüne kadar böyle bir çalışmanın yapılmadığına vurgu yaparak söz konusu haberleri de yalanlamış oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir