Manşet, Memurlar

E-Bordro Sistemi Hizmete Açıldı

A1aPM4KruWgAAAAASUVORK5CYII=

Maliye Bakanlığı, son yıllarda attığı teknolojik adımlara bir yenisini daha ekleyerek e-bordro sistemini hizmete açtı. Bu sistem sayesinde kamu çalışanları, diledikleri yıl ve aya ait maaş bilgilerini internet üzerinden öğrenebilecekler. Yakın zamanda hizmete açılan e-bordro hizmeti sayesinde kamu çalışanları, önemli bir yükten de kurtulmuş oldu. Bilindiği üzere önceki dönemlerde maaş bordrosu alımlarında önemli sıkıntılar yaşanmaktaydı. Maliye Bakanlığı’na ait e-bordro sistemi sayesinde bu sıkıntıların önüne geçilmiş oldu.

E-Bordro sistemi sayesinde sadece net maaş bilgilerinizi öğrenmekle kalmayacak, bunun yanı sıra sigorta primleri, ikramiyeler, kesintiler ve brüt maaş bilgilerinize de erişebileceksiniz.  Üstelik internet hızınıza bağlı olarak tüm bu işlemleri saniyelere indirgeyebileceksiniz. E-Devlet şifresi olan tüm kamu çalışanları, Maliye Bakanlığı’nın e-bordro hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilecektir. Bunun için tek yapmanız gereken e-devlet sistemine TC Kimlik Numaranız ve şifrenizle giriş yapmak, ardından arama kısmına ‘’E-Bordro’’ yazmak olacak. En üst sırada çıkan arama sonucuna tıklayarak sistemde yer alan bordrolarınızı kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bir alt arama sonucunda ise ‘’E-Bordro Doğrulama’’ seçeneği bulunuyor. Maaş bordronuzun doğrulaması için bu seçeneğe tıklayabilirsiniz.

Maliye Bakanlığı e-bordro sistemi, sadece bilgisayar aracılığıyla değil; tablet ve akıllı cep telefonları üzerinden de kullanılabilmekte. Bunun için cihazınıza uygun ‘’E-Devlet’’ uygulamasını indirmeniz ve kullanıcı bilgilerinizle sisteme giriş yapmanız yeterli olacak. Ardından Maliye Bakanlığı e-bordro sistemini seçerek bordrolarınıza erişebilirsiniz. E-devlet şifresi bulunmayan kamu çalışanları, şifrelerini PTT şubelerinden alabilirler. Bunun için size en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifre talebinde bulunmanız yeterli olacak. Yalnızca nüfus cüzdanınızla e-devlet şifresi alabilir, şifrenizi sisteme ilk girişinizin ardından kolayca değiştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir