Formasyon

Giresun Üniversitesinin Yeni Kontenjanı 2 bin

YeniFakültemiz Pedagoijk Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kesin kayıt süresi daha önceden ilan edilen kontenjanın dolmamış olması nedeniyle 14-15 Aralık 2015 tarihine kadar uzatılmıştır. Başvurular şahsen yapılacak olup, faks veya posta yoluyla başvuru alınmayacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Pedagojik Formasyon kontenjanlarının belirlenmesi hususunda üniversiteleri yetkilendirmiştir. Bu kapsamda üniversitemiz Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitimi programlarına yeniden ek başvuru alınacaktır.

Ek kontenjan başvuruları ile üniversitemiz Pedagojik Formasyon Sertifika Programına 2000 öğrencinin alınması planlanmaktadır. 2000 kontenjanın %75’i üniversitemiz mezun durumunda olan son sınıf öğrencilerine, %25’i üniversitemiz ve diğer üniversitelerin mezunları ile diğer üniversitelerin mezun durumunda olan son sınıf öğrencilerine (açık öğretim dâhil) tahsis edilecektir.  Kontenjandan fazla başvuru olması halinde Pedagojik Formasyon Birimi tarafından kontenjan artırımına gidilecektir. Branşların belirlenmesinde Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenen alanların tümü esas alınacaktır.

NOT: 23-26 Kasım 2015 tarihleri arasında Üniversitemizin Pedagojik Formasyon Programına ön kayıt başvurusu yapan 388 adayın tümünün başvurusu asil kayıt olarak kabul edilmiştir. Bu adayların yeni bir başvuru yapmalarına gerek yoktur.

EK KONTENJAN İÇİN BAŞVURU TAKVİMİ:

Ön Kayıt Tarihleri: 30 Kasım-04 Aralık 2015

Kesin Kayıt Tarihi: 07-10 Aralık 2015

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ön kayıt başvuruları, 30 Kasım-04 Aralık tarihleri arasında Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Birimi’ne  şahsen veya evraklarda herhangi bir eksiklik olmaması koşuluyla posta yoluyla başvuru  şeklinde yapılacaktır.

Başvurular Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre yapılacaktır. Programa kabul edilen ve kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi ile yedek listeler Eğitim Fakültesinin egitim.giresun.edu.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Sıralama öncelikle Not Durum Belgesinde (transkript) belirtilen Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre (notların çevrilmesinde YÖK Not Dönüşüm Tablosu kullanılacaktır) en yüksek adaydan başlanarak yapılacaktır. Adayların sıralanması sırasında adayların akademik genel not ortalamasının eşitliği durumunda öğrencilerin üniversite giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.054 TL olup iki eşit taksit halinde (1.027 TL) güz ve bahar dönemi başında tahsil edilecektir. İlk taksit, kesin kayıt sırasında alınacaktır. Öğrenim Ücretleri, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ait miktarlardır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ilişkin Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri Bakanlar Kurulu tarafından açıklandığında ilan edilen miktarlar yeniden güncellenecektir, oluşan farklar Bahar Döneminde mahsup edilecektir.

Kesin kayıt yaptırdıktan sonra, herhangi bir nedenle devam etmeyen veya kayıt sildirenlere ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ön Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1) Dilekçe (buradan indirebilirsiniz)

2) Öğrenci Olanlar için Öğrenci belgesi, mezunlar için Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

3) Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)

4) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5) İki adet vesikalık fotoğraf

* Pedagojik Formasyon Sertifika Programı I. Taksit Ücreti (1.027 TL) ilgili hesaba kesin kayıt işlemi sırasında ödenecektir. Ön kayıt işlemi sırasında ücret ödemesi yapılmayacaktır.

**İbraz edilen belgelerde yanlışlık olması durumunda ilgili kişi hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.

***Ön Kayıt Başvuruları: 30 Kasım-04 Aralık 2015 tarihlerinde Eğitim Fakültesi Dekanlığı A Blok Zemin Kat Pedagojik Formasyon Ofisi biriminde saat: 09:00-16:00 arasında yapılacaktır.

***Pedagojik Formasyon dersleri Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacaktır.

İletişim İçin:

Telefon: 0(454) 310 12 18

Adres: Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Birimi Merkez/GİRESUN

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için linke tıklayınız.

 Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir