KPSS, Manşet, Öğretmen

Kasım Öğretmen Ataması

9k=

☞ Öğretmen atamaları sürecini yakından takip etmek için uygulamamız indirebilirsiniz GooglePlay

Eylül ayında 28 bin öğretmen KHK ile meslekten ihraç edilmişti. Yine yapılan soruşturmalarda 20 bin öğretmen şu an açıkta bulunuyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamalara göre bu öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yılında derslere girmesi beklenmiyor.

Öğretmen sayısında düşüşlerin olmasıyla yeni ihtiyaçlar oluşmaya başladı. MEB bu öğretmen açığını kapatmak için Ekim’de 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasını tamamlayacak. Aynı zamanda dershane ve etüt merkezlerinde çalışan personellere özel 5 bin daha atama olacak. Toplamda 20 bin sözleşmeli öğretmen Ekim ayında göreve başlayacak.

2016 Kasım Öğretmen Ataması

Yapılan bu atamalar yine de MEB’in ihtiyacını karşılamayacaktır. Oluşan ihtiyacın giderilmesi için Kasım ayında ek bir öğretmen atamasının yapılması bekleniyor. Nitekim Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın geçen haftalarda belirttiği gibi Maliye Bakanlığından ek bir 15 bin öğretmen atama izni daha istenmiş durumda. Bu iznin Maliye Bakanlığı tarafından verilmesi ve en erken Kasım ayında 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha yapılması söz konusu. Kasım öğretmen ataması için atama bekleyen öğretmenlerde sosyal medya üzerinden kampanya başlatmış durumda.

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir