KYK Burs Başvuruları Bu Ay Başlıyor

KYK Burs Başvuruları Bu Ay Başlıyor

KYK bursu ile öğrenim kredileri için KYK’nın bu hafta içinde açıklama yapmasını bekliyoruz…

Üniversiteye yeni başlayan yüzbinlerce öğrencinin merakla beklediği KYK bursu ve KYK öğrenim kredisi başvuruları bu ay yapılacak.

Henüz KYK burs başvurularıyla ilgili resmi bir açıklama olmasa da her yıl başvurular ekim ayı içerisinde yapılmakta ve KYK burs sonuçları da kasım ayı içerisinde açıklanmaktadır. 2016 yılında da KYK burs başvuruları 2 Ekim 2017 tarihinde başlamış ve 12 Ekim 2017 tarihinde sona ermişti.

Bu Hafta KYK Açıklama Yapabilir

Burs ve kredi başvurularının ekim ayının ilk haftalarında yapıldığını daha önceki yıllardan da tecrübe edindik. Bu nedenle bu hafta içinde Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs ve öğrenim kredisi için bir açıklama yapmasını bekliyoruz. DGS sonuçlarının 10 Ekim’de açıklanacak olmasından dolayı bu hafta açıklamanın yapılması ve 10 Ekim tarihinden sonra başvuruların başlayabileceği şeklinde yorumlar da yapılmaktadır.

KYK bursları ve öğrenim kredileri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz:

2017-2018 KYK Burs Miktarı

Geçen eğitim-öğretim yılı döneminde burs alan öğrencilere her ay 450 TL ödeme yapılmaktaydı. 2018 yılıyla birlikte burs miktarının 475 TL olmasını bekliyoruz.

Burs başvurularıyla ilgili çok kısa bir süre içinde KYK’nın bir açıklama yapması beklendiğinden, başvuru süreci için sitemizi takip etmenizi ya da aşağıda yer alan burs uygulamamızı indirmenizi tavsiye ederiz. KYK tarafından yapılacak herhangi bir açıklama anlık olarak sitemizden ve uygulamamızdan paylaşılacaktır.

 Ayrıca Bkz >

Aşağıdaki haberde yer alan listede yer alan kurumlara da burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

FACEBOOK BURS DUYURU SAYFASI

 

(Sitemizdeki burs duyuruları ilgili kurumların kamuoyuna yaptıkları açıklamalara dayanmaktadır. Her haberimizin altında ilgili vakıf ya da derneğin duyuru linki mevcuttur. Oluşabilecek herhangi bir sorun bu kurumları bağlamaktadır.)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Acaba burs çıkmaması durumunda öğrenim kredisini koşulsuz şartsız alabiliyor muyuz? Yoksa onu almak içinde herhangi bir koşul var mı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor