Formasyon

Marmara Üniversitesi Formasyon İlanı

Yeni2015 – 2016 Öğretim Yılı / Bahar Dönemi – Pedagojik Formasyon Eğitimi Programı başvuruları sonuçlanmış olup, ilgili listeler ve bilgilendirmeler aşağıdadır.

ASİL ve YEDEK LİSTELERİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ VE İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDAKİ İSTANBUL 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ / MEZUNLARI

MARMARA ÜNİVERSİTESİ HARİÇ DİĞER ÜNİVERSİTELERİN ÖĞRENCİLERİ / MEZUNLARI

1. GENEL ŞARTLAR

1.1. Başvuru süreci ile ilgili her türlü resmi açıklama ve duyuru web sitemiz – http://pf.aef.marmara.edu.tr üzerinden yapılacaktır.

1.2. Kesin kaydınızın yapılabilmesi için öncelikle http://pf.aef.marmara.edu.tr/formasyon-basvuru-formu/ adresindeki online kayıt formunu doldurmanız ve kesin kayda hak kazandığınız takdirde gerekli belgeleri aşağıdaki başvuru takvimine göre Atatürk Eğitim Fakültesi – Formasyon Kayıt Masalarındaki görevlilere elden teslim etmeniz gerekmektedir.

1.3. Pedagojik formasyon eğitimi ilgili yönergeye göre yürütülecektir. Bu nedenle derslere en az %70 devam zorunluluğu bulunmaktadır.

1.4. Kesin kayıt işlemlerinden sonra herhangi bir nedenle ücret iadesi yapılamayacaktır.

2. BAŞVURU TAKVİMİ

2.1. BAŞVURU : 10 Aralık 2015 / 15:00 – 15 Aralık 2015 / 16:00 arası başvurular online olarak yapılacaktır.

2.2. LİSTELER : 19 Aralık 2015 / 13:00’de asıl ve yedek aday listeleri http://pf.aef.marmara.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

2.3. KAYIT : 21 Aralık 2015 / 09:30 – 30 Aralık 2015 / 16:00 tarihleri arasında (Cumartesi – Pazar hariç) gerekli belgeler elden alınarak kesin kayıt yapılacaktır.

2.4. YEDEKLER : 01 Ocak 2016 / 13:00’de boş kalan yedek kontenjanlar ilan edilecektir.

2.5. YEDEK KAYIT : 04 Ocak 2016 / 10:00 – 06 Ocak 2015 / 16:00 arası yedek adayların kesin kayıtları yapılacaktır. 2.6. DERSLER : 08 Şubat 2016 tarihinden itibaren hafta içi 3 gün saat 17:00’den sonra yapılacaktır.

3. KONTENJAN DAĞILIMI 3.1. Kontenjanın %75’i Marmara Üniversitesi’nde okuyan sadece SON SINIF öğrencilerimize ve Marmara Üniversitesi’nden MEZUN olmuş adaylara verilecektir. 3.2. Kontenjanın %25’i ise diğer üniversitelerde okuyan sadece SON SINIF öğrencilerine ve diğer üniversitelerden MEZUN olmuş adaylara verilecektir. 3.3. Asil ve yedek öğrenci listeleri not ortalamalarına göre sıralama yapılarak belirlenecektir. 3.4. Bu ilan döneminde açılan programlara yeterli ön kayıt olmadığı takdirde, ilgili programlar açılmayacaktır.

4. PROGRAMA KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER 4.1. Lisans mezunları için mezuniyet belgesi ya da diploma (kendi üniversitesi ya da ilgili kurumlarca tasdikli sureti) 4.2. Lisans mezunları için onaylı not transkripti (aslı veya kendi üniversitesi ya da ilgili kurumlarca tasdikli sureti) 4.3. Halen lisans öğrencisi (son sınıf) olanlar için onaylı öğrenci belgesinin aslı (01.12.2015 tarihinden sonraki bir tarihte alınmış) 4.4. Halen lisans öğrencisi (son sınıf) olanlar için onaylı lisans not transkriptinin aslı (01.12.2015 tarihinden sonraki bir tarihte alınmış) 4.5. Nüfus cüzdan fotokopisi (aslını ibraz etmek kaydıyla) 4.6. İki (2) adet vesikalık fotoğraf (arkasında ad, soyad ve TC kimlik numarası yazılmalı) 4.7. Öğrenim ücretinin (2.054 TL) belirlenen ilk taksitinin (1.027 TL) yatırıldığına dair dekont.

5. BANKA HESAP BİLGİLERİ HESAP : Atatürk Eğitim Fakültesi Döner Sermaye İşletmesi BANKA : Halkbank – Kuyubaşı Şubesi IBAN : TR260001200986600006000094 Dekontlarınızda öğrencinin TC kimlik numarası, adı, soyadı bulunması gereklidir. NOT: Taksitlerinizi herhangi bir bankanın herhangi bir şubesinden veya internetten yatırabilirsiniz. Taksitinizin yukarıda belirtilen IBAN numaralı Halk Bankası Şubesi hesabına yatırılması önemlidir.

2015-2016 Pedagojik Formasyon Eğitimi İle İlgili İlan, Kontenjanlar ve Açılacak Programlar

1- Marmara Üniversitesi 7 Aralık 2015 tarihli Senato kararı ile 2015-2016 Eğitim -Öğretim Yılı  Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı İçin 3500 Kontenjan Belirlenmiştir.

2- 2015-2016 Eğitim -Öğretim Yılı  Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı İçin Açılacak Olan Programlar Listesi İçin Tıklayınız.

3- Pedagojik Formasyon Eğitimi  Sertifika Programı Yönergesi İçin Tıklayınız.

4- Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için ön kayıtlar online olarak 10 Aralık 2015 Saat 15:00 itibariyle bu site üzerinden alınacaktır.

5- Program ile ilgili ayrıntılı açıklamalar Online Kayıt Sisteminde ilan edilecektir.

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Related Posts

Marmara Üniversitesi Formasyon İlanı” İçin 25 Sıkça Sorulan Sorular

 1. ARZUM dedi ki:

  Merhaba hocam,marmara üni.ne hem muhasebe-finansman hem de pazarlama ve perakende bölümlerine yani iki bölüme birden başvurabilir miyim acaba?Saygılar.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, verdiğiniz soruya cevap çok zor. Bu konuda yanlış bilgi vermek istemeyiz.

  2. YILDIRAY dedi ki:

   ONLARIN HARİCİNDE BANKACILIK BÖLÜMÜNDEN DE BAŞVUR 3 BÖLÜMDE BİRDEN OKU 6000 TL VER NE DE OLSA PARA BOL.

 2. fatod dedi ki:

  Mrh bn işletme aof son siniftayim işletmeden formasyon alabilirmiyim

 3. Cnn dedi ki:

  Merhaba, dersler hangi gün olacak belli mi , şehir dışından ona göre başvuru yapacağım.

 4. ARZUM dedi ki:

  Marmara üni.neden one-line kayıdına pazartesi devam edecek?10 yani bugün persembe başladı.Cuma gününe ne oldu? O zaman 10- 15 arası demesinler.Bütün moralim bozuldu.Aylarca bekledim.Kaydımı bugün yaptıramadım.Tam kayıt olurken bitti demeseler bari

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, Marmaranın başvurularını şu anda yapabilirsiniz, sistem aktiftir.

 5. Mustalim dedi ki:

  Acaba neden ???
  Bir bilen varsa söylesin Allah için
  Nikah masasında davetliler karşısında nikah memurunun gittiğini izleyen damat&gelin gibi hissediyorum şu an 🙁
  oynayın ama duygularla oynamayın lütfen !!!

 6. zeliha şengöz dedi ki:

  Merhabalar, Anadolu Üniversitesi 99 yılı mezunuyum diplomamda not ve not ortalaması yazmıyor. Dolayısı ile yarın başvuru son tarih ama pazar olduğu için üniversiteyi bulmam zor görünüyor. pedegojik formasyon müracaatı için not ortalamasına ne yazabilirim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, keşke daha önce netleştirseydiniz. Sanırım üniversiteden transkript almanız gerekmekte. Formasyon başvurularında not sıralamasına göre alım yapıldığı için farklı bir ortalama yazmanızı önermeyiz.

 7. Hüseyin Gazi Yılmaz dedi ki:

  Merhaba, 2009 mezunuyum. 100 lik sistemde ki puan yazıyor transkript te . YÖK ün belirlediği puana göremi yazmalıyım. Yoksa Marmaranın belirlediği 4 lük sistemdeki puanı mı yazmalıyım.

 8. Seda dedi ki:

  Selamlar. Cogu unide birinci donem dersleri uzaktan egitim seklinde oluyor. Acaba marmara da nasil islenicek ogrenebilir miyim ona gore sehir dışından basvuru yapacagim.tesekkurler

 9. Seda dedi ki:

  Merhabalr.ben sehir disindan basvuru yapmayi dusunuyorum da .acaba birunci donem dersleri uzaktan öğretim seklinde mi olacak ogeenebilirsem isleyisi xok sevinicem calistigimdan dolayi bunu bilmem gerekiyor.tesekkurler simdiden

 10. Seda dedi ki:

  Ders islryisi bitinci donrm uzaktan ogretim seklinde ikinci donem yuzyuze mi olacak acaba sehir disindan basvuru yapacagm da

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, iki dönemde yüz yüze eğitim olacaktır.

 11. Merve dedi ki:

  Merhaba Marmara üni sonuçları açıklandı mı bulamıyorum

  1. yusuf dedi ki:

   açıklandı .eğitim fakültesi sitesine girerseniz görürsünüz.

 12. merve dedi ki:

  Merhaba bugun marmara yedek kontenjanlar aciklanacak yaziyor ama bulamadim hangi adreste aciklandi bilgikendirebilir misiniz?

 13. Hasan İsra Yıldırım dedi ki:

  Marmara Üniversitesindeki Formasyon Başvurusu Usülsüzlüğü ile ilgili YÖK’e ilettim ve konuyla ilgili kısaca bilgi verdim aşağıdaki linkte :

  http://forum.memurlar.net/konu/2177077/son.sayfa

  NOT: Şuan itibariyle nedense siteleri açılmıyor ne olduysa 🙂

 14. D.E dedi ki:

  Maltepe universitesi hemsirelik ogrencisiyim kayitlari kacirdik. 15-20 arkadasiz tekrar acilmasini dort gozle bekliyoruz gecmus senelerde olmus bu yil da olma ihtimali nedir acaba ? :/

 15. cnr dedi ki:

  Baska universitede oldugum icin sadece derslere katilma sansimiz hafta icimi acaba hafta sonu katilma sansimiz yokmu ?

  1. admin dedi ki:

   Bu da üniversitenin belirleyeceği planla olur. Her üniversitenin ders programı farklı oluyor.

 16. mustafa dedi ki:

  merhabalar acikogretim fakultesi isletme mezunuyum. muhasebe ve finansman fitmasyonu icin basvurdum.kabul edildi. yalniz isletme bolumu mezunlari kabul edilmiyor diyor sadece iktisat isletme vs diyor. aydinlatabilir misiniz tam ablamadim da lutfen

 17. Izel aymutlu dedi ki:

  Merhabalar ben formasyon için okulunuza kayit yaptirdim ama yıldız teknikten almak istiyordum paramı yatirdim geri almak gibi bir şansım var mi okulun yeri bana epey uzak kalıyor da. Yardimci olursaniz cok sevinirim teşekkürler.

 18. Izel aymutlu dedi ki:

  Merhabalar ben Marmara Üniversitesinden formasyon kaydi yaptirdim parayi da yatirdim ama bana cok uzak kaliyor cok gec bittigi icin dersler. Para iadesi oluyor mu yardimci olur musunuz cok onemli teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir