Manşet, Öğretmen

MEB BİLSEM İçin Tabletlerden e-Sınav Yapacak

MEBBİS Sınav İşlemleri Modülünde e-sınav hakkında buton gören öğretmenlerde büyük merak oluştu. Daha önce MEB’in e-sınav hakkında hiçbir görevlendirme işlemi olmaması, öğretmenlere MEBBİS e-Sınav nedir diye araştırmaya sevk etti. MEB, Bilim ve Sanat Merkezlerine (BİLSEM) öğrenci seçimi için tablet üzerinden e-sınav yaparak öğrenci seçecek. Daha önce Bilim ve Sanat Merkezlerine (BİLSEM) öğrenci seçimi için tablet üzerinden sınav noktasında çalışmaların yapıldığı bilgisi MEB yetkilileri tarafından söyleniyordu.

Daha önce 27 Şubat -24 Nisan 2016 tarihleri arasında BİLSEM sınavları toplamda 5 bin 360 tablet bilgisayar üzerinden yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki hafta tekrar BİLSEM sınavları için tabletle sınav yapacak. Bu sınavlarda görev almak isteyen öğretmenler için MEBBİS Sınav İşlemleri Modülünde e-sınav bölümü açıldı. İlgili bölümde e-sınav görevi alma seçeneğini aktif ettiğinizde sınavların yapılacağı gün ve saatler çıkmaktadır. Müsait olduğunuz gün ve saatleri seçmeniz sonrasında MEB tarafından gerekli sınav görevlisi işlemleri tamamlanacaktır.

Göreve başvurmak için Sınav İşlemleri Modülü > e-sınav > ve sonrasında bilgileriniz altında yer alan e-sınav görevi istiyorum butonuna tıklamak. Sonrasında alt tarafa açılan gün ve saatlerden size uygun olanı seçip kaydedebilirsiniz.

MEB e-Sınav ücretleri konusunda herhangi bir açıklama yer almamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir