Manşet, Memurlar

Memur Adaylarına Kötü Haber

Z

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öncelikli olarak süper teşvik paketi ile ilgili açıklamalar yapan Zeybekci, memur alımları ile ilgi de bilgilendirme yaptı.

Ankara’da bir gazetenin bürosunda yaptığı görüşmelerde öncelikle ekonomiye ilişkin açıklamalar yapan Bakan, 2017 yılı için ön görülen memur alımları ile ilgili de bazı detayları paylaştır. Yapılan açıklamalar şu şekilde;

Süper teşvikler ile ilgili paketlerin 24 Ekim 2016 Pazartesi gününden itibaren devreye alınacağını, bu teşviklerin uygulanmasında ise gereken şeffaflığın ve hassasiyetin gösterileceğini belirtti. Yapılacak olan teşviklerin ise Dünya genelinde uygulanacak olan en detaylı ve dikkat çekici teşvikler olduğunun altını çizdi. Yatırım teşviklerinin kapsamı enerji, sağlık, Petro kimya, metalürji ve ulaştırma alanlarında olacağını, yerli ve yabancı yatırımcılara da aynı şekilde davetler yapılacağını belirtti.

Daha önce 2017 bütçesinde belirtilen memur alım sayısının 60 bin olarak açıklandığını belirten Bakan Zeybekci, reel olarak bu alımların 60 binin altında olacağını vurguladı. Açıklamada, Haziran ayından bu yana Türkiye’yi diğer ülkelerden ayıran ve ayrışmasına neden olan açıkların kapanmaya başladığını belirtirken, siyasi istikrarsızlık algısının da ortadan kalkmaya başladığını sözlerine ekledi.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde ki güvenlik açıklarının da hızlı bir şekilde kapanmaya başladığını belirten Zeybekci, dış politikanın da düzelmeye başladığını açıkladı. Suriye ve Irak’ta ki savaşında artık sonlarına yaklaşıldığının belirtileni gördüklerini açıkladı.

Bu kapsamda memur alımları ile ilgili olarak, daha önce açıklanan 60 bin sayısının daha aşağıda kalacağını, doğru iş için doğru ve yeteri kadar personele yer verileceğiniz belirtti. Bu yıl memur alımlarının çok olacağı söylentisi de aynı şekilde gerçekçiliğini yitirmiş oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir