Manşet, Memurlar, Öğretmen

Memur Öğretmenleri Sevindirecek Öneri Geldi

9k=

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nda memur öğretmenleri heyecanlandıracak bir öneri geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden MEB’in Teşkilatı ve Görevleri Hakkındaki Kanun Tasarısı görüşmelerinde söz alan Bülent Bektaşoğlu, devlete ek bütçe getirmeyecek bir önerisi olduğunu, kamuda çalışan öğretmenlik mezunu memurların kurumlar arası geçiş ile öğretmenliğe dönmelerinin doğru olacağını söyledi.

Bülent Bektaşoğlu, daha önce branşlarından yeteri kadar alım olmayan, haksız yere öğretmen olarak atananlar yüzünden mağdur olup yüksek puanlarla memurluğu tercih etmek zorunda kalan öğretmen mezunlarının öğretmenliğe dönmesinin yolu açılmalıdır dedi. 2012 yılına kadar kurumlar arası geçişle bu mağduriyeti yaşayan “memur öğretmenler” in öğretmenliğe geçebildiğini ancak 2012 yılında kaldırılan kurumlar arası geçişle bu mağduriyetlerin oluştuğunu ifade eden Bülent Bektaşoğlu, daha önce KPSS’ye bile girmemiş dershane çalışanların atanması sonrasında bu memur öğretmenlerinde mesleklerine dönmelerini akıllıca bir çözü yolu olacaktır dedi.

Memur Öğretmenleri Sevindirecek Öneri Geldi” İçin 10 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Canan dedi ki:

  Haklı sesimizi dile getirdiğiniz için çok teşekkürler. Hem kpss mağduruyuz hem de dershaneciler deneyimiyle meb e geçebiliyorsa biz de yüksek kpss ile atandığımiz için gecebilmeliyiz.

  1. aklımızla alay etmeyin dedi ki:

   neresi haklı anlayamıyorum. atanmak için yıllarca ders çalışanlara haksızlık değilmi. ayrıca ek bütçe gerektirmeyecek demiş. memurlar öğretmen olursa memur alımı yapılmayacakmı. milletin aklıyla alay etmeyi bırakın. atanmak istiyorsanız kpss ye çalışın. hem garsonluk yapıp hem kpss ye çalışanlar gibi. bi zahmet

   1. izleyici dedi ki:

    Bu insanlar zaten KPSS ile atandı. tekrar KPSS sınavına girmesi adelet değil. Ayrıca Dershane öğretmenleri hiç KPSS ye girmeden atandı Şehit yakınları tekrar KPSS ye girmeden memuluktan kurum içi atama yolu ile öğretmenliğe geçti bu zaten bu kişilerin yasal hakkı kurum içi geçiş yapabilirler.

 2. Ahmet Y dedi ki:

  İnşallah bu sefer MEB e geçişimiz olur

 3. E fe dedi ki:

  Hükümetimiz inşallah bizlerin sesini duyar ve MEB e geçirir

 4. Oğuz dedi ki:

  Yerimiz okullar olmalı

 5. Recai dedi ki:

  En kısa zamanda kurumlardan MEBe gecisin açılmasını istiyorum..
  Bu konuda yardımcı olan milletvekiline çok teşekkür ederim

 6. ilyas dedi ki:

  90 bin ucretli calisan, cogu formasyonsuz kisilerin ogretmenlik! Yaptigi bir ulkede, formasyonlu kisilerin memurluk yapmasi ne buyuk talihsizliktir o ulke gelecegi icin…

 7. Ahmet Güzel dedi ki:

  Artık kendi mesleğimizi yapmak istiyoruz. Memur öğretmenler MEB’e geçirilsin.

 8. matematikci dedi ki:

  Evet bence de bir an evvel sınıflara öğrencilerimize kavuşuruz.mesele para ya da rahatlık değil şu an kamuda 4800 maaş alıyorum ve işim de rahat ama ben öğretmenliğe geçmek istiyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir