Manşet, Öğretmen

Okul Öncesi Eğitimi İçin 20.000 Öğretmen İhtiyacı Var

Z
Öğretmen İhtiyacı

Öğretmen İhtiyacı

Okul öncesi eğitime verilen önemin giderek arttığı günümüzde son zamanlarda bu alanla ilgili çalışmalara hız verildi. Çocukların ileride hem sosyal hem de eğitim hayatlarının daha iyi olması amaçlanarak oluşturulan okul öncesi eğitim sisteminin hedefi bu eğitimi almayan çocuğun kalmaması, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz eğitime verilen desteğin ve eğitim için ayrılan fonların eski dönemlere kıyasla oldukça yukarıda seyir ettiği konusunda açıklamalarda bulundu.

Eğitime yapılan destekler hakkında bilgi veren Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sadece kendi dönemlerinde 270 bin derslik yapıldığını ve faaliyet gösterdikleri dönem içerisinde atanan öğretmenlerin sayesinde öğretmen başına düşen öğrenci sayısının azaldığını vurguladı. Bir öğretmen ne kadar az öğrenci ile ilgilenirse o kadar verimli olacağını bu orantıda öğrencilerin de aldıkları eğitimden daha iyi bir şekilde faydalanacaklarını da dile getirdi.

Çocukların eğitime ilk adım attıkları yer olan okul öncesi eğitimin oldukça önemli olduğunu bu konuda yapılan çalışmaların dışında daha yapacakları birçok faaliyet olduğundan bahseden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okul öncesi eğitime uygun birçok dersliğin açıldığını ve açılmaya da devam edeceği bilgisini verdi. Bu bağlam okul öncesi eğitim için 20.000 öğretmene ihtiyaç duyulduğundan bahseden Yılmaz, 19.000 derslik açılacağı bilgisini de habercilerle paylaştı.

Son olarak Milli Eğitim Bakanlığına ayrılan bütçeler hakkında olumlu konuşan Bakan Yılmaz okul öncesi öğretmenlerine bu vesile ile müjdeli haberi vermiş oldu.

Related Posts

Okul Öncesi Eğitimi İçin 20.000 Öğretmen İhtiyacı Var” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Omletli Sucuklu yumurta dedi ki:

    Okul oncesi ogretmenlik haberi veriyon, hoca tahtada integral cozuyor, enteresaannnn

    1. admin dedi ki:

      Dikkatlisiniz, tebrikler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir