Formasyon, Manşet

Sakarya Üniversitesi Bahar Formasyon Duyurusu

(Yeni)2016 Bahar Sonuç Duyurusu

2016 PF Bahar Dönemi için alınan ön kayıtlara göre değerlendirmeler yapılarak başvuru yoğunluğuna göre alanlara/bölümlere kontenjanlar verilmiş ve kesin kayıt hakkı kazananlar belirlenmiştir.

Alanlara/bölümlere göre başvuru bilgilerini, kontenjanları ve taban puanları görmek için tıklayınız.

Kesin kayıt hakkı kazanan Sakarya Üniversitesi son sınıf öğrencilerinin dikkatine!

Kesin kayıt hakkı kazanan SAÜ son sınıf öğrencileri; kullanıcı adı olarak TC Kimlik numaralarını, şifre olarak da 123456’yı kullanarak formasyon almaya hak kazanıp kazanmadıklarını panele giriş yaparak öğrenebilirler. Panel giriş için lütfen tıklayınız.

Formasyon almaya hak kazanan SAÜ son sınıf öğrencileri Üniversitemiz hesap numarasına (Ziraat Bankası Şube Kodu: 1946 Hesap No: 1946-29516353-5030 IBAN: TR44 0001 0019 4629 5163 5350 30);

1.taksit tutarı olan 1027 TL’nin (TC Kimlik numarası ve 2016 PF Bahar 1. Taksit” açıklamasını yazdırarak) dekontunu, kayıt formunu (ıslak imzalı şekilde) ve taahhütnameyi (ıslak imzalı şekilde),

Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon birimine (Hendek) elden teslim edebilirler.

Kesin kayıt hakkı kazanan mezun (SAÜ veya diğer üniversite) öğrencilerin dikkatine!

Kesin kayıt hakkı kazanan mezun öğrenciler; ön kayıt kullanıcı bilgileriyle formasyon almaya hak kazanıp kazanmadıklarını panel giriş yaparak öğrenebilirler. Panel giriş için lütfen tıklayınız. Formasyon almaya hak kazanan mezun öğrenciler Üniversitemiz hesap numarasına (Ziraat Bankası Şube Kodu: 1946 Hesap No: 1946-29516353-5030 IBAN: TR44 0001 0019 4629 5163 5350 30);

1.taksit tutarı olan 1027 TL’nin (TC Kimlik numarası ve 2016 PF Bahar 1. Taksit açıklamasını yazdırarak) (1) dekontunu, kayıt formunu (ıslak imzalı şekilde), (2) taahhütnameyi (ıslak imzalı şekilde) ve istenilen diğer belgeleri [(3) diploma, (4) transkript, (5) 1 adet vesikalık fotoğraf, (6) nüfus cüzdanı fotokopisi], asıllarını daha sonra belirtilecek tarihe kadar getirmek şartıyla, JPEG ortamında sisteme yükleyebilirler.

Son sınıf ve mezun öğrenciler kesin kayıt işlemlerini en geç 3 Mart 2016 Perşembe saat 17:00’ye kadar yapmaları gerekmektedir. Oluşacak boşluğa göre 4 Mart 2016 Cuma günü itibariyle yedeklere geçilecektir.

2016 PF Bahar Döneminin Uygulanışına dair bazı ön(emli) bilgiler:

*Pedagojik formasyonda toplam 10 ders olup bu derslerin 7’si uzaktan eğitimle, 3’ü de yüz yüze eğitimle verilecektir.

*Uzaktan Eğitim dersleri, 2016 Mart sonu veya Nisan başı-Haziran ayı aralığında karma yöntemle (video, sanal canlı ders, yüz yüze canlı ders) olup devam zorunluluğu olmayacaktır.

*Yüz yüze eğitim dersleri, 2016 Eylül sonu veya Ekim başı-Aralık ayı aralığında hafta sonu tek gün (cumartesi veya Pazar) Eğitim Fakültesi’nde yapılacaktır. Ayrıca öğretmenlik uygulaması dersinden muaf olmayanlar hafta içi 1 günde (veya bu süreçte 72 saat) Sakarya ilindeki bir okulda staj yapacaklardır. Öğretmenlik uygulaması haricindeki yüz yüze eğitim derslerinde %70 devam zorunluluğu vardır.

2016 PEDAGOJİK FORMASYON (PF) BAHAR DÖNEMİ BAŞVURU AÇIKLAMASI

Sakarya Üniversitesi’nde Eğitim Fakültesi 2016 PEDAGOJİK FORMASYON (PF) BAHAR DÖNEMİ İÇİN ÖN BAŞVURULAR başlamıştır. Son başvuru tarihi 26 Şubat 2016 saat 17:00’dir.

2016 PF Bahar dönemi ön başvuruları iki ayrı platformdan yapılacaktır: SAÜ (mezun olabilecek) son sınıf öğrencileri kullanıcı bilgilerini girerek SABİS üzerinden, SAÜ veya diğer üniversite mezunları da aşağıdaki linki kullanarak ön başvurularını yapacaklardır. Başvuru yoğunluğu dikkate alınarak kontenjanlar daha sonra belirlenecektir.

SAÜ SON SINIF ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!

2012 ve daha öncesi girişli olup belirlenmiş bölümlerdeki mezun olabilecek durumda olan SAÜ son sınıf öğrencileri buradan ön başvurularını yapabilirler. 3. sınıf öğrencileri başvuru yapamayacak olup onlar için Eylül ayında gerekli açıklama yapılacaktır. Değerlendirmeler SABİS üzerinden çekilen 7 dönemlik not ortalamalarına göre yapılacaktır. Ayrıca belirlenen bölümlerdeki 2013 ve sonrası girişli olup 2016 yaz döneminde mezun olabilecek durumdaki 3. sınıf öğrencileri de Eğitim Fakültesi’ne gelerek dilekçe ve transkriptleri ile şahsen ön başvuru yapabileceklerdir.

MEZUNLARIN (SAÜ VEYA DİĞER ÜNİVERSİTE) DİKKATİNE!

Mezunlar buradan giriş yaparak ön kayıtlarını yapabilirler. Ön kayıt formundaki açıklamaları dikkatle okuyarak/dinleyerek sizden istenilen bilgileri lütfen doğru giriniz. Yanlış veya eksik bilgi girilmesi halinde kesin kayıt hakkı kazansanız bileKESİNLİKLE kayıt yaptırmanıza izin verilmeyecektir. Kesin kayıtlar yapılırken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda belgeler istenecek ve uyuşmaması halinde kaydınız geçersiz sayılacaktır. Değerlendirmelerde diploma notunuz dikkate alınacaktır. Diploma notları 4’lük sisteme göre girilecek, çeviri tablosu olarak da Sakarya Üniversitesi çeviri tablosu dikkate alınacaktır. Başka bir üniversitenin veya YÖK’ün çeviri tablosu kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Eğitimler 2016 Nisan ayında başlayacak ve yedi dersten oluşan birinci kısım uzaktan eğitimle yapılacak, 3 dersten olan ikinci kısım ise yüz yüze eğitimle tamamlanacaktır. Uzaktan eğitim dersleri Nisan-Haziran ayları aralığında, yüz yüze eğitimler ise Eylül-Aralık ayları aralığında Hendek’te yapılarak süreci başarıyla tamamlayanlara sertifikaları Şubat 2017 öğretmen atamalarından önce verilecektir.

Formasyon ücreti, YÖK’ün 3 yıldır uygulamakta olduğu ücret olan 2054 TL olup 1. Taksit tutarı (1027 TL) kesin kayıt sırasında, 2. Taksit tutarı (1027 TL) ise 2016 Eylül ayında yatırılacaktır.

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin Tıklayınız Facebook-icon

 Facebook etkinlik sayfasını beğenmek için tıklayınız

Sakarya Üniversitesi Bahar Formasyon Duyurusu” İçin 69 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar ben dgs ile başka bir okuldayim 3 . Sınıf olarak gecyorum ama daha

  1. ceren dedi ki:

   Mehmet bey sakarya üniversitesi mezun dışında kendi öğrencisini alıyor sizi almaz.

 2. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar ben dgs ile başka bir okuldayim 3 . Sınıf olarak gecyorum ama dgs ilee olanolanlar basvurabiliuomus diye duydum dogrumudur

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, açıklamada bununla ilgili bir ibare yok. Üniversiteye sormanız en doğrusu olur.

   1. Mehmet dedi ki:

    Ama kibristayim arayamiyorum

 3. Selin dedi ki:

  Merhaba ben kamuda sağlık personeliyim birinci dönem uzaktan eğitim 2.dönem yüzyüze şartı konmuş her iki dönemin de uzaktan eğitim olma ihtimali olabilir mı nerden bilgi alabiliriz?

  1. ceren dedi ki:

   Selin hanım uzaktan eğitim dese bile ilk dönem en az 3 kere üniye gidiliyor.Tamamiyle uzaktan sistem yok formasyonda

   1. Hdem dedi ki:

    2.dönem kaç kere gidiliyor peki

 4. murat dedi ki:

  Diğer üniversitelerin son sınıfları başvuru yapamıyor mu?

  1. admin dedi ki:

   Maalesef başvuramıyor.

 5. Perihan dedi ki:

  Merhaba ben aöf öğrencisiyim 4.sınıfım 3 sınıfta 1dersim var formasyon alabiliyormuyum alabilirsem başvuru şahsen mi yapılacak teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, başka üniversitede okuyan 4. sınıf öğrencilerini almıyor Sakarya.

 6. Makbule ASLAN dedi ki:

  Kamu yönetimi olarak başvurabileceğim formasyon belgesini ilahiyat için kullanabilirmiyim?

  1. admin dedi ki:

   Kullanabilirsiniz.

 7. safiye dedi ki:

  merhaba ben kamuda çalışıyorum eylül-aralık dönemi Hendek te yapılacak olan yüz yüze eğitimler hafta içimi olur yoksa tercih hakkımız olurmu bilgisi olan varmı?

 8. emine dedi ki:

  Bn ilitam son sınıf öğrencisym istanbul Üniversitesinden. Bu sene mezun oluyrm başvuru yapablr miyim

 9. emine dedi ki:

  Bn ilitam 4.sınıf öğrencisym istanbul üniversite si
  . Mezun olmadm başvuru yapablr miyim

  1. admin dedi ki:

   Maalesef başvuramıyorsunuz.

 10. gülbin dedi ki:

  Merhaba ben turizm mezunuyum sakarya üniversitesi bölüm şartı var mı başvurabilir miyim?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, başvuru esnasında bölüm seçebiliyorsunuz. İsterseniz oradan kontrol ediniz.

 11. Gökmen dedi ki:

  Arkadaşlar basvuru sonuçları nezaman aciklanacak ve sonucu nasıl gorebilirim

 12. gülbin dedi ki:

  Admin turizm işletmeciliği ve otelcilik mezunuyum ancak mezun olunan bölümde böyle bir isim geçmiyor formasyon alma hakkımız var ancak hangi kodu gireceğimi bilmiyorum okulu aradım cevap vermediler

  1. NİLSU dedi ki:

   mrb gülbin ben de abant izzet baysal turizm işletmeciliği ve otelcilik mezunuyum.formasyon hakkımız var mı?

   1. gülbin dedi ki:

    Evet formasyon hakkımız var . alabiliyoruz

 13. Feyza dedi ki:

  Merhaba ben anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinden bu dönem yani şubat ayında mezun oldum fakat bu dönem mezun olduğum için diplomalar henüz hazır değil çünkü 15 şubatta sınav sonuçları açıklandığında belli oldu mezun olduğum bu durumda başvurudaki mezuniyet yılına ne yazmam gerekiyor 2016 yazdığım takdirde haziran ayında mezun olacağımın düşünülüp başvurumun sonucunun olumsuz olmasından korkuyorum lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor?

 14. Ömer dedi ki:

  Mrb. Ben konaklama işletmeciliği bölümü mezunuyum. Formasyon da hangi bölüme basvurmaliyim ?

 15. nilsu dedi ki:

  Arkadaşlar turizm işletmeciliği ve otelcilik mezunu olarak sakarya üniversitesine başvuru yapabiliyor muyum?

 16. emine dedi ki:

  Arkadaşlar ben Eskişehir işletme mezunuyum aynı zamanda Sivas ilahiyat 3 sınıftayım bu yıl işletmeden formasyon alabilir miyim ve seneye ilahiyata geçerli olur mu(yani sakarya universitesinin dışardan aldığı kontenjanı sınırlımı) ?

 17. cagla dedi ki:

  Nisan -aralık arasındaki dersler kesintisiz mi devam ediyor?

  1. admin dedi ki:

   Bunu üniversite belirleyecek. Takvim açıklandığında belli olur ancak nasıl bir program olacağı.

 18. Ahmet dedi ki:

  Başvuru için diploma notunda bir alt sınır var mı? Üniversite tarafından yayınlanan dönüşüm tablosunda, en son not yüzlük sistemde 57. Bu da 4’lük sistemde 1’e karşılık geliyor. Benim diploma notu 56,59. Ben başvuru yapabilecek miyim? Yapabileceksem eğer, diploma notum dönüşüm tablosunda 1’e mi karşılık geliyor demektir?

 19. emre dedi ki:

  Merhaba ben kamu yönetimi mezunuyum .formasyon alabiliyormuyum ve hangi branş için alınabiliniyor teşekkürler

 20. YÜKSEL dedi ki:

  merhabalar aof işletme mezunuyum erzurum ilitam 3. sınıf öğrencısıyım ilahiyat formasyon alanına başvurabılırmıyım , ilitamdan mezun olduğumda alabılırsek eğer formasyonu ilitam diplomasıyla kullanabılırmıyım ?

 21. Nur dedi ki:

  Merhaba. Ilk etapdaki uzaktan eğitim derslerini alıp kayıt dondurabilliyor muyuz ikinci yüzyüze eğitimi daha sonra almak için. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi öğrenci işlerini arıyorum açmıyorlar ve yurt dışında ikamet ediyorum.

  1. Omer dedi ki:

   Sorunuza cevap bulabidinizmi?
   Bnde ayni durumdayim..

 22. Hakan dedi ki:

  Aynı anda birden fazla üniversiteye formasyon için ön kayıt yaptırılabilir mi?

  1. admin dedi ki:

   Yapılabilir.

 23. NİLSU dedi ki:

  MRB GÜLBİN SAKARYA ÜNİVERSİTESİNE HANGİ KODLA BAŞVURU YAPTIN? İNŞALLAH İKİMİZ DE FORMASYONA HAK KAZANIRIZ,VE BİRBİRİMİZE DESTEK OLURUZ.TŞKKRLR

 24. Tansu dedi ki:

  Turizm işletme mezunuyum . Basvurdum ben de. Lakin egitim cok uzun sürüyor gibi geldi yani nisanda başlıyor aralikta bitiyor agustos atamasina yetişmiyor cok sacma

 25. nilsu dedi ki:

  Tansu hanım hangi kodla başvuru yaptınız?bir de bölümünüz turizm işletmeciliği ve otelcilik mi?tşkkrlr

 26. yagmur dedi ki:

  Radyo televizyon sinema bolumu acilmadi sansi var mi:((

 27. yagmur dedi ki:

  Radyo televizyon sinema bolumu acilmadi sansi var mi:(( ve sonuçlar ne zaman aciklanavak?

  1. Esma dedi ki:

   Ben de onu bekliyorum.(

 28. şerife ayaz dedi ki:

  selam arkadaslar sonuçlar ne zaman açıklanır bilginiz var mı? ben Tarih mezunuyum tarih bölümünden arkadaslar varmı?

 29. Fakih dedi ki:

  Merhaba
  Ön kayıt için geç kaldım
  Acaba birşeyler yapabilir miyim veya süre uzatılır mı ?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, maalesef başvurular bitti.

 30. ruveydy dedi ki:

  sakaryanin sonuclari ne zaman aciklanacak?

  1. admin dedi ki:

   Önümüzdeki haftanın başında açıklanmasını bekliyoruz.

 31. ceren dedi ki:

  merhabalar ben sakarya üniversitesi matematik kesin kayıt hakı kazandım.yalnız diploma fotokopisi istiyor.onun yerine geçici mezuniyet belgesi kabul etmezler mi acaba bununla ilgili bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi?

  1. kutukutu dedi ki:

   geçici mezuniyet=diploma yanı eşdeğerler. Fotokopisiaslı gibidir onaylı olmalı universite veya noter yapıyor bunu

 32. Tansu dedi ki:

  Turizme başvuru olmasına rağmen kontenjan acmadi Sakarya terbiyesizlik bu. 3.90la formasyon alamıyorum

 33. öznur dedi ki:

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ YEDEK LİSDE AÇIKLAYACAKMI

 34. hsn dedi ki:

  sakarya üniv. formasyona kayıt yaptıracam sonuç öğrendiğim panelde asıl kayıt belgelerini gönderin bölümü var. sahsen gidip kayıt yaptırmam gerekiyor mu yoksa istedikleri belgeleri taratıp gönderince kayıt yaptırmış oluyor muyum ?

 35. Merve dedi ki:

  Hocam merhaba yardımınıza ihtiyacım var ben Sakarya üniversitesi formasyon başvurusu yapmıştım fakat genel not ortalamam yerine dönem not ortalamamı yazmışım sizce kayıt yaptıramazmıyım dönem not ortalamam 2.35 genel not ortalamam 2.15

 36. Demet dedi ki:

  Sakarya üniversitesi formasyon yedek listesine nerden ulaşabilirim

 37. ayşe dedi ki:

  ARKADAŞLAR BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ???

  BALIKESİR DE YAŞIYORUM FORMASYON İÇİN NE YAPMALIYIM?? YANİ BU DÖNEM DE KAYITLAR BİTTİ Mİ??? UZAKTAN EĞİTİM KAYITLARI OLUYOR MU??? GÜZ DÖNEMİNİ Mİ BEKLEMEK GEREKİYOR???

 38. Zeynep dedi ki:

  ARKADAŞLAR BEN DE ACIL CEVAP BEKLIYORUM.ŞUBAT ATAMALARINA YETIŞEBILMEM MŰMKÜNMÜ DEGIL MI (Sakarya ile)….ek başvurular da mı bitti yani….

 39. Ecral dedi ki:

  Merhaba, kamu yonetimi mezunu olarak formasyon alsam uzaktan.. cocuk gelisimini bitirdigimde de ayni formasyonu kullanabilir miyim? Bu bilgi benim icin cok muhim cevaplar icin simdiden cok tesekkur ederim…

  1. Esma dedi ki:

   Bende de aynı durum olabilir.ulaştınız mı cevabına?

 40. sibel dedi ki:

  merhaba ben sakarya dışında ikamet ediyorum staj için 1 gün sakaryadaki 1 okulda yapmanız gerekiyor diyor bulunduğumuz ilde staj göremiyormuyuz

 41. Hakan can dedi ki:

  Bence ihtiyaç olmayan ve ATAMA olmayan yani 30 gibi komik ATAMA yapan bölümlere formasyon kaldırılmalı.

 42. Hakan can dedi ki:

  Bence ihtiyaç olmayan ve ATAMA olmayan yani 30 gibi komik ATAMA yapan bölümlere formasyon kaldırılmalı.mesela turizm gibi bölümler

 43. zuhal dedi ki:

  Ben arkeoloji mezunu yum formasyon alabiliyormuyuz

 44. Beritan dedi ki:

  Merhaba, sağlık yönetimi bölümü için formasyon eğitimi vermiyor mu?

 45. Ahmet dedi ki:

  Merhaba, Ben spor yöneticiliği okuyacam.formasyon alıp beden eğitimi öğretmeni olabilirmiyor muyum.

 46. Seda dedi ki:

  Merhaba ben uludag universitesi ceko mezunuyum formasyon alma hakkim varmi?ayrica aldigim formasyonu sonrasinda 2.universite kapsaminda okudugum bir bolum icin kullanma hakkim olur mu?

 47. emine zühal öğüt dedi ki:

  merhaba 9 eylül üniversitesi çevre mühendisliği mezunuyum . çevre mühendisliği mezunları formasyon alabilenler listesinde var ama hangi üniversiteler veriyor bir türlü ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim

 48. Sevda dedi ki:

  Merhabalar yeniden uzaktan formasyon eğitimi olacak mı bilginiz var mı olursa ne zaman olur …

 49. Sezgin dedi ki:

  Sakarya üniversitesi formasyon 2. ücreti hangi tarihler arasında yatırılması gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir