Gündem, Manşet

Türkiye Maarif Vakfı’ndan Avustralya’da İki Okul

lazy

Türkiye Maarif Vakfı, Avustralya’nın Sydney ve Melbourne kentlerinde temaslarda bulunuyor.

Türk temsilcileri ile toplantı yapan vakıf başkan ve mütevelli heyeti üyeleri, vakıf olarak ilk etapta önce Sydney’de sonra da Melbourne kentinde iki adet okul açmayı planladıklarını söyledi.

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Akgün, en güçlü Türk toplumunun yaşadığı ülkelerden biri olan Avustralya’ya Türklerin eğitim ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek okul açmak için geldiklerini bildirdi.

Sydney ve Melbourne kentlerindeki toplum temsilcilerinin yanı sıra, siyasetçiler, akademisyenler, iş adamları, avukatlar, sivil toplum kuruluşları ve cami yöneticileriyle bir araya geldiklerini ve görüşmeler yaptıklarını dile getiren Akgün, hem Melbourne’da hem de Sydney’de öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için okul açmak istediklerini vurguladı.

Avustralya’daki FETÖ yapılanmasın ile ilgili konuşan Akgün, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimin ardından terör örgütüne bağlı okullardan öğrencilerini alan velilerin okul bulmakta zorlandıklarını, açmayı planladıkları okullarla Türk öğrencileri başkalarına muhtaç etmeyeceklerini dile getirdi. Akgün, Türkiye Maarif Vakfı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin temel öncelikleri doğrultusunda, vatanına ve milletine bağlı, sadakatli ve rekabete hazır imkanlar sağlamak durumunda olduğunu sözlerine ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir