Diğer, Manşet

Uluslararası Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı’nın (YTB) desteklediği, Erzurum’da da Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) tarafından yürütülen “Uluslararası Öğrenciler Akademisi-2016” programında sertifikaların dağıtımı yapıldı.

Sertifika törenine daha önce mühendislik atölyesinde ders anlatan AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı da katıldı.

Davetlilere akademi hakkında bilgi veren ŞEHİRDER Başkanı Murat Ertaş, 80 öğrenciden 50’sinin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

Ertaş, dünyanın farklı ülkelerinden Erzurum’a gelerek lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören öğrencilerin akademi sayesinde Türk kültürünü yakından tanıdıklarını söyledi.

Öğrencilerin mesleki, kültürel ve sosyal donanımlarının artmasının sağlandığı akademide atölye gruplarının açıldığını söyleyen Ertaş, bu yıl da Felsefe, Tercüme ve Mühendislik atölyelerinin gerçekleştirildiğini vurguladı.

Akademiye katılan öğrenciler için geziler, sosyal ve sportif etkinliklerin düzenlendiğini belirten Ertaş, bu geziler arasında yer alan Narman Peribacaları’nda geleneksel Türk okçuluğu ile Uzundere kayalıklarında dağ tırmanışının öğrencilerin en fazla ilgi gösterdikleri etkinlikler olduğunu bildirdi.

Çalışmaları devamsızlık yapmadan tamamlayan öğrencilerin gruplarının birincisi olduğunu hatırlatan Murat Ertaş, birincilere ve sertifika alan tüm öğrencilere bilgisayar ve benzeri hediyelerin verildiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir