Gündem, Manşet

Üniversite Tercih Kılavuzu Yayımlandı

2Q==

Üniversite tercihleri için kılavuz Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin İnternet sitesinde yayımlandı. Tercihler 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM’nin İnternet sitesinden yapılan açıklamaya göre, kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlandı. Bu nedenle, adayların tercihlerini yapmadan önce tercih süresinde ÖSYM’nin İnternet adresinden yeniden yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

Kılavuza göre, adaylar tercihlerini 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapacak. Tercih bildirim işlemi tamamlandıktan sonra  tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içerisinde “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden değişiklik yapılabilecek.

Tercih işlemi tamamlayan adayların  “https://ais.osym.gov.tr” İnternet adresinden tercih bilgilerinin kontrol etmeleri  ve yazıcıdan tercih listesinin bir çıktısını almaları ve saklamaları gerekiyor.

2017-YGS’ye giren adaylardan en az bir puan türünde 150 veya daha fazla YGS puanı alan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-YGS ve varsa Y-LYS puanlarını da göz önünde tutarak kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini İnternetten bireysel olarak yapacaklar.

Kılavuzda yüksek öğrenim programları ile ilgili tüm bilgiler bulunmakta. 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir