Gündem, Manşet, Sınavlar

YGS Giriş Yerleri Açıklandı

2Q==

ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile YGS giriş yerleri sorgu ekranı aktif edildi. Adaylar, Aday işlemleri Sistemleri (AİS) sitesi üzerinden sorgulama yaparak, sınava giriş yapacakları yerlere bakabilecekler. YGS sınavına nerede gireceğim sorusunun yanıtı olarak bugün ÖSYM tarafından açıklama yapılarak, ilgili işlemler açıklandı.

YGS için başvuru işlemlerini yapmak isteyenler TC kimlik numaraları ile AİS şifresiyle birlikte giriş yaparak, sınav giriş belgelerine ve adres bilgilerine internet üzerinde erişim sağlanabilecektir. Giriş belgelerinin sınavdan 10 gün öncesine kadar ilgili işlemler sitede aktif olarak verilecektir.

Sınav yerlerinin tüm detayları sitede açık bir şekilde veriliyor. Bu bilgiler içinde adayların sınav merkezleri, bina numaraları, salon bilgileri ve fotoğrafları ile birlikte belgeler hazır halde sunuluyor.

YGS sınav giriş belgesine erişim ve diğer detaylar için OSYM linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Giriş belgesi renkli yazıcıdan alınmak zorunda değil. Siyah beyaz olan çıktılarında sınavda kabul göreceği bildirildi. Belge üzerinde herhangi bir yazının olması durumunda kabul edilmeyecek. YGS girişi için yeni kimliğin de zorunlu olmadığı bildirildi. Geçici kimlik belgesi süresi içinde sınavda da geçerli olacaktır.

Daha fazla ayrıntı ve detay için ilgili linkten bilgilere ulaşabilir, çıktıları alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir