USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

50 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Olacağı Konuşuluyor

☞ Öğretmen atamaları sürecini yakından takip etmek için uygulamamız indirebilirsiniz  15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişiminden sonra atama bekleyen öğretmenler hareketli günler yaşıyor. 15 Temmuz’dan önce yaklaşık olarak 15 bin sözleşmeli öğretmen alınması gündemdeydi. 15 Temmuz’dan sonra 21 öğretmenin açığa alınması ve bu sayının giderek artmasının beklenmesinden dolayı MEB’in öğretmen açığı hızla artacaktır. Sözleşmeli Öğretmenlik […]

50 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Olacağı Konuşuluyor

☞ Öğretmen atamaları sürecini yakından takip etmek için uygulamamız indirebilirsiniz GooglePlay

15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişiminden sonra atama bekleyen öğretmenler hareketli günler yaşıyor. 15 Temmuz’dan önce yaklaşık olarak 15 bin sözleşmeli öğretmen alınması gündemdeydi. 15 Temmuz’dan sonra 21 öğretmenin açığa alınması ve bu sayının giderek artmasının beklenmesinden dolayı MEB’in öğretmen açığı hızla artacaktır.

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu konuda NTV canlı yayınında açıklama yapan MEB İKG Müdürü Hamza Aydoğdu, Eylül ayında MEB olarak hiçbir şekilde öğretmen sorunu yaşamayacak ve akabinde önümüzdeki hafta içinde Bakanımızın gerekli haberleri verecek açıklamaları da öğretmen adaylarını heyecanlandırmıştı.

Bugün haberlere ve öğretmen forumlarına düşen bir iddia atama bekleyen öğretmenler arasında büyük bir heyecan yaratmıştır. Bu haberlerde iddia edilen sözleşmeli öğretmen atama kontenjanının 50 bin olduğu konuşuluyor. Bizim de temennimiz atama bekleyen öğretmenlerin en kısa sürede öğrencilerine kavuşmasıdır. Bundan sonraki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


    1 YORUM

    • neslihan Ağustos 10, 2016

      merhaba; benim merak ettiğim iki konu var birincisi kasım ayındaki memur atamasıyla p3 puanımla bir kuruma atandığımı farzedelim bu durumda olabilecek bir şubat atamasında sözleşmeli ya da kadrolu öğretmenliğe başvurma şansım olur mu? ikincisi de eylülde sözleşmeli öğretmenliğe atandım diyelim , şubatta farklı bir ile tekrardan sözleşmeli öğretmenlik için başvurabilir miyim? Şimdiden teşekkürler,kolay gelsin

      Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.