USD
3,8314
EURO
4,1011
ALTIN
148,5883

MEB’in Öğretmenlere Önerdiği 30 Kitap ve 30 Film

Milli Eğitim Bakanlığı aday öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin hizmetiçi eğitimlerinin tamamlanması sürecinde hazırladığı eğitim planında MEB’in öğretmenlere önerdiği 30 kitap ve 30 film belli oldu.

MEB’in Öğretmenlere Önerdiği 30 Kitap ve 30 Film

Milli Eğitim Bakanlığı aday öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin hizmetiçi eğitimlerinin tamamlanması sürecinde hazırladığı eğitim planında MEB’in öğretmenlere önerdiği 30 kitap ve 30 film belli oldu.

MEB’in belirlediği kitap ve filmlerin öğretmenlerin kendilerini geliştirmesi ve öğrencilerle daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmeleri amaçlanıyor. Her biri birbirinden değerli olan kitap ve film önerileri şunlar:

MEB’in Öğretmenlere Önerdiği Filmler

MEB’in film önerileri arasında 3 Idiots, AmericanTeacher, Asyanın Kandilleri (Belgesel), Batıya Doğru Akan Nehir (Belgesel), Billy Elliot, Birinci Sınıf/The First Grader, Can Dostum/ Good Will Hunting, Canım Öğretmenim/Monsieur Lazhar, Hababam Sınıfı, Kara Tahta, Sınıf, Süpermen’i İzlerken, İki Dil Bir Bavul, İmparatorlar Kulübü, Kara (Black), Koro/Les Choristes, Kör Nokta, Olmak ve Sahip Olma, Ölü Ozanlar Derneği gibi öğretmenlerin belki daha önce de izledikleri filmlerden oluşmaktadır. Daha önce öğretmenlere önerdiğimiz “öğretmenlerin izlemesi gereken filmler” yazımızda da bu filmleri bulabilirsiniz.

MEB’in Öğretmenler Önerdiği Kitaplar

MEB’in öğretmenlere mutlaka okuması noktasında önerdiği kitaplar ise; Bir Bilim Adamının Romanı, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Meşhurların Okul Anıları, Meraklı Zihinler: Bir Çocuk Nasıl Bir Bilim İnsanı Olur?, Ezilenlerin Pedagojisi, Başarısızlığın Olmadığı Okul, Mahrem Macera, Cahil Hoca ve Türkiye’nin Maarif Davası, Bitmeyen Gece, Sofie’nin Dünyası, Başarısızlığın Olmadığı Okul, Duygusal Zeka, Sosyal Bilimleri Açın: Sosyal Bilimlerin Yeniden Yapılanması Üzerine Rapor, Acımak, Çocuklar Neden Başarısız Olur?, Okulsuz Toplum, Doğu ve Batı Arasında İslam gibi kitaplar yer almaktadır.

Aday öğretmenlerin eğitiminde izlenecek olan bu filmler öğretmenler tarafından bir forma işlenerek değerlendirmesi yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı bu kitapları sadece aday öğretmenlere değil tüm öğretmenlere tavsiye edecek.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.