USD
3,6412
EURO
3,9032
ALTIN
149,8889

Memur Öğretmenleri Sevindirecek Öneri Geldi

MEB’in Teşkilatı ve Görevleri Hakkındaki Kanun Tasarısı görüşmelerinde söz alan Bülent Bektaşoğlu, devlete ek bütçe getirmeyecek bir önerisi olduğunu, kamuda çalışan öğretmenlik mezunu memurların kurumlar arası geçişle öğretmenliğe dönmelerinin doğru olacağını söyledi.

Memur Öğretmenleri Sevindirecek Öneri Geldi

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nda memur öğretmenleri heyecanlandıracak bir öneri geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden MEB’in Teşkilatı ve Görevleri Hakkındaki Kanun Tasarısı görüşmelerinde söz alan Bülent Bektaşoğlu, devlete ek bütçe getirmeyecek bir önerisi olduğunu, kamuda çalışan öğretmenlik mezunu memurların kurumlar arası geçiş ile öğretmenliğe dönmelerinin doğru olacağını söyledi.

Bülent Bektaşoğlu, daha önce branşlarından yeteri kadar alım olmayan, haksız yere öğretmen olarak atananlar yüzünden mağdur olup yüksek puanlarla memurluğu tercih etmek zorunda kalan öğretmen mezunlarının öğretmenliğe dönmesinin yolu açılmalıdır dedi. 2012 yılına kadar kurumlar arası geçişle bu mağduriyeti yaşayan “memur öğretmenler” in öğretmenliğe geçebildiğini ancak 2012 yılında kaldırılan kurumlar arası geçişle bu mağduriyetlerin oluştuğunu ifade eden Bülent Bektaşoğlu, daha önce KPSS’ye bile girmemiş dershane çalışanların atanması sonrasında bu memur öğretmenlerinde mesleklerine dönmelerini akıllıca bir çözü yolu olacaktır dedi.

YORUMLAR


  8 YORUM

  • Canan Kasım 29, 2016

   Haklı sesimizi dile getirdiğiniz için çok teşekkürler. Hem kpss mağduruyuz hem de dershaneciler deneyimiyle meb e geçebiliyorsa biz de yüksek kpss ile atandığımiz için gecebilmeliyiz.

   Cevapla

   • aklımızla alay etmeyin Aralık 1, 2016

    neresi haklı anlayamıyorum. atanmak için yıllarca ders çalışanlara haksızlık değilmi. ayrıca ek bütçe gerektirmeyecek demiş. memurlar öğretmen olursa memur alımı yapılmayacakmı. milletin aklıyla alay etmeyi bırakın. atanmak istiyorsanız kpss ye çalışın. hem garsonluk yapıp hem kpss ye çalışanlar gibi. bi zahmet

    Cevapla

    • izleyici Aralık 9, 2016

     Bu insanlar zaten KPSS ile atandı. tekrar KPSS sınavına girmesi adelet değil. Ayrıca Dershane öğretmenleri hiç KPSS ye girmeden atandı Şehit yakınları tekrar KPSS ye girmeden memuluktan kurum içi atama yolu ile öğretmenliğe geçti bu zaten bu kişilerin yasal hakkı kurum içi geçiş yapabilirler.

     Cevapla

  • Ahmet Y Kasım 29, 2016

   İnşallah bu sefer MEB e geçişimiz olur

   Cevapla

  • E fe Kasım 29, 2016

   Hükümetimiz inşallah bizlerin sesini duyar ve MEB e geçirir

   Cevapla

  • Oğuz Kasım 29, 2016

   Yerimiz okullar olmalı

   Cevapla

  • Recai Kasım 30, 2016

   En kısa zamanda kurumlardan MEBe gecisin açılmasını istiyorum.. Bu konuda yardımcı olan milletvekiline çok teşekkür ederim

   Cevapla

  • ilyas Kasım 30, 2016

   90 bin ucretli calisan, cogu formasyonsuz kisilerin ogretmenlik! Yaptigi bir ulkede, formasyonlu kisilerin memurluk yapmasi ne buyuk talihsizliktir o ulke gelecegi icin...

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.