USD
3,6737
EURO
3,9386
ALTIN
151,2155

Sözleşmeli Öğretmenlere Sorulan Mülakat Soruları Nedir?

Son günlerde çokça tartışılmaya başlanan sözleşmeli öğretmenlik ve mülakatları hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı. İşte o mülakatta sorulan sorular.

Sözleşmeli Öğretmenlere Sorulan Mülakat Soruları Nedir?

Son günlerde çokça tartışılmaya başlanan sözleşmeli öğretmenlik ve mülakatları hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı. İşte o mülakatta sorulan sorular. Cumhuriyet gazetesinde görev yapan Sinan Tartanoğlu’nun yaptığı habere göre mülakat soruları öğretmenlerin asıl icra etmeleri gerektiği eğitim sisteminin çok uzağında yer alıyor.

CUMHURBAŞKANIMIZ KONUŞMASINDA NELERE DEĞİNDİ? HANGİ GAZETELERİ OKUYORSUN?
Mülakat sorularının arasında, ‘Cumhurbaşkanımız en son konuşmasında nelere değindi?, Hangi gazeteleri okuyorsun veya köşe yazarlarını takip ediyorsun?, Reis denilince aklına kim geliyor?’ gibi öğretmenlikle, eğitim-öğretim süreçleri ile alakası olmayan soruların sorulduğunu belirten Sinan Tartanoğlu, “Bütün bunların yanında ‘G20 Zirvesi hakkında ne düşünüyorsun, hangi dershaneye gittin gibi sorularda öğretmen adaylarına yöneltiliyor” cümlelerini kullandı.

TWİTTERDAN BİR ÖĞRETMEN ADAYI YAŞANAN SÜRECE ATEŞ PÜSKÜRDÜ
Yaşanan bu öğretmen alım süreçlerine ise Ömer D. İsimli bir kullanıcı ateş püskürdü, Ömer D. “Şunu belirtmek istiyorum ki Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kesinlikle istifa etmeli. Bu bir mülakattan daha çok fişlemeye benziyor. Eğitim sistemimizin yararına olacak işlere girişilmeli” Dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.